У вересні діти до шкіл та дитсадочків підуть нещеплені

70% дітей залишаються нещепленими через дві причини: незгода батьків та недостатня кількість потрібної вакцини. В області, зізнаються лікарі, антигенів від найпоширеніших хвороб на всіх дітей не вистачає


70% дітей залишаються нещепленими через дві причини : незгода батьків та недостатня кількість потрібної вакцини. В області, зізнаються лікарі, антигенів від найпоширеніших хвороб на всіх дітей не вистачає. Лише тиждень тому отримали вакцину від сказу. А деяких, як наприклад БЦЖ, вже давно немає в запасі.

Людмила Кривець, головний педіатр Чернігівської області:
«У цьому році за 6 місяців до нас надійшли такі вакцини: проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту,так звана вакцина пентаксин. 6015 доз у нас в області від сказу. Цією вакциною область повністю забезпечена».

Без БЦЖ досі залишаються пологові будинки. Там вже давно виписують нещеплених немовлят. Антигенів від таких хвороб, як коклюш, дифтерія та правець, в області вже 3 роки немає в достатній кількості. Лікарі живуть надією, що незабаром прибудуть нові запаси вакцини. Про це, кажуть, нещодавно сповістило Міністерство охорони здоров’я. Та чи вистачить її, не впевнені, а тому просять батьків по можливості купувати антигени самим та робити щеплення для своїх дітей. Їх здоров’я, наголошують, залежить тільки від них.
 
Ганна Якубова, головний лікар Чернігівської дитячої поліклініки №2: «Кажуть, мати має право не щепити. Дитина теж має право бути захищеною. І ось бачимо , що відбувається зараз. Якщо ж, не дай боже, завтра зустрінеться дитина з дифтерією, це буде страшна ситуація. У нас будуть жахливі епідемії».
 
Що ж до якості вакцини, то педіатри запевняють, немає різниці — вона наша чи закордонна. Адже реакція однакова на будь-яку з них. Робити щеплення чи ні – справа батьків. Проте від цього рішення може залежати дитяче життя.


pik.cn.ua