Якою буде доля пам'ятника чекістам вирішували депутати

Зараз, у часи викорінювання старої радянської комуністичної системи, актуальним залишається питання щодо демонтування радянських пам'ятників та знесення комуністичних будівель і споруд. Це питання не оминуло засідання депутатської комісії


Епоха сьогодення - це  пора глобальних змін у свідомості та пошук нових ідеалів, це час вільних та незалежних людей, які гостро реагують на несправедливість, пам'ятають гіркі уроки історії та шукають нових героїв, які відстоювали національну єдність та самобутність України. 

Зараз, в часи викорінювання старої радянської комуністичної системи, актуальним залишається питання щодо демонтування радянських пам'ятників та знесення комуністичних будівель і споруд. 

Вчорашнє постійне засідання депутатської комісії з питань земельних відносин не оминуло цю актуальну та гостру проблему. Зокрема, піднімалось питання щодо демонтування пам'ятника чекістам у сквері Гоголя, який потрапив під дію закону Про декомунізацію.

“По вилученню цього пам'ятника в Міністерстві культури вже прийшов певний обсяг аргументації. Є одна колізія, яку наш депутатський корпус мусить розглянути та відповідно проголосувати, а саме, зняти з реєстру братську могилу”,- оголосив Олександр Шалай.

“Справа не в тому,-пояснив Михайло Булигін,- Управління культури вже зробило запити, вже пройшли давно комісії. Ці відповіді я перечитував місяць тому. Відповідь дуже проста: є міська рада, яка приймає рішення вилучити з реєстру такі пам'ятники. Потрібно виділити кошти та зробити перепоховання чекістів. Усе залежить від сесії міської ради на сьогоднішній день. Виділять кошти на перепоховання -знесем. Те саме стосується пам'ятника, що на Овдіївській, який має подібну ситуацію.” 
 
Тож залишається чекати поки міська влада виділить кошти та здійснить перепоховання чекістів, після цього можна очікувати на вирішення питання.
Юлія  Солдатенко