Ніжинці відзначили День Державного Прапора України

Фото.
Сьогодні незвичайний та знаковий для кожного українця день. Як відомо, 23 серпня вся країна відзначає День Державного Прапора України. Ніжинці також відзначили це свято


Сьогодні незвичайний та знаковий для кожного українця день. Як відомо, 23 серпня вся країна відзначає День Державного Прапора України. 

Протягом років наш стяг став не просто символом державності, а й набув на сьогоднішній день особливого значення - свободи, незалежності, єдності та сили нашого народу, які Україна виборювала роками важко, але вперто, ціною крові своєї героїчної нації.
 
Синьо-жовтий прапор майорить під час найважливіших для країни подій, його стискає до серця і український солдат, який хоробро захищає свою батьківщину та бачить перед собою смерть своїх побратимів, ним накривають померлих бійців, його рвуть ворожі кулі, із ним перемагають та отримують нагороди за кордоном, і тримає в руках найменший українець. Наш стяг увібрав у себе всю силу, незламність та єдність народу, він був і в найважливіші скорботні хвилини, і в хвилини щастя та радості. 
 

23 серпня і Ніжин долучився до святкування Дня Державного Прапора України.
 
О 9.45 на площі Івана Франка відбулася урочиста церемонія підняття стягу. Зібралося чимало ніжинців, багато хто прийшов із своєю родиною не тільки подивитися на церемонію, а й Хвилиною мовчання пом'янути та згадати загиблих, які боролися та відстоювали нашу незалежність.
 
Під звучання Гімну України прапор підняли міський голова Анатолій Лінник та син загиблого воїна й героя АТО Леоніда Москотіна - Орест Москотін. 

Після цього ніжинський хор “Сяйво” виконав пісню “Прапор України”, до вітального слова запросили міського голову Анатолія Лінника.
 
“Свято Державного Прапору - це свято всіх поколінь українців. Історія Державного Прапору - довга, героїчна, часом, трагічна. Почуття патріотизму, національного єднання й гордості за свою вітчизну приходить до наших сердець, коли звучить Гімн України й майорить Державний Прапор. У ставленні до національних символів України, до яких належить Державний Прапор, проявляються почуття справжнього патріотизму, мудрості нашого народу. У спроможності єднатися задля подолання будь-яких ворогів, вирішення будь-яких задач і проявляється мудрість та сила нашого народу. Саме від кожного з нас залежить, щоб Державний Прапор як символ нашої держави був гордістю нашого народу, був знаний у всьому світі”,- наголосив Анатолій Лінник.
 
Міський голова побажав усім щастя, миру, звершень на благо рідної країни, закликав присутніх бути гідними пам'яті своїх попередників, які своїм життям здобували славу й велич державі. 

Також був запрошений народний депутат України Олександр Кодола, який сказав багато теплих слів та побажань.
 
“Ми народилися вільними, тому ані нашої свободи, ані жодного клаптику нашої української землі ми не дамо жодному загарбнику. Так було раніше, так є зараз, так буде завжди. Нам чужого не треба, але й свого ми не віддамо”,- підкреслив Олександр Кодола. 

Після цього оголосили Хвилину мовчання, міський голова та народний депутат України вручили паспорти юним жителям Ніжина, зокрема, Діані Скляр, Коваленку Сергію, Тетяні Крапив'янській, Ірині Бойко, Світлані Бутенко.
 
Тетяна Крапив'янська, учениця ліцею при НДУ імені М. Гоголя висловила свою подяку та пообіцяла завжди поважати та виконувати закони держави, бути чесним та сумлінним громадянином своєї країни. 

Було вручено посвідчення Народного майстра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Євгенії Липовецькій. 
 
Грамотами виконавчого комітету Ніжинської міської ради нагородили:

Ігнатову Світлану Миколаївну - методиста Ніжинського міського Будинку культури;
 
Чопа Руслана Віталійовича - звукорижисера Ніжинського Будинку культури;
 
Борисенко Тетяну Павлівну - керівника сектору економічного аналізу відділу економіки виконавчого комітету Ніжинської міської ради;
 
Ливчук Людмилу Миколаївну - головного спеціаліста відділу з питань організації діяльності Ніжинської міської ради;За сумлінну працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію оголосили подяку Іценко Вероніці Олександрівні, заступнику Ніжинського комісаріату, майору Вартанову Аркадію Едуардовичу, солдату Барташову Івану Михайловичу, службовцю Збройних Сил України Кожушко Ользі Сергіївні, старшому прапорщику служби цивільного захисту Хуторному Валентину Івановичу, капітану служби цивільного захисту Якименку Сергію Васильовичу.

Почесною Грамотою нагородили Котляр Яніну Василівну - спеціаліста I категорії управління культури й туризму Ніжинської міської ради; Купрій Антоніну Вікторівну - заступника начальника управління культури й туризму Ніжинської міської ради.
 
Відповідно до указу Президента України, ювілейну медаль”25 років Незалежності України” вручили директору Ніжинської музичної школи Голубу Сергію Олександровичу, директору Ніжинської міської централізованої бібліотечної системи Якименко Олені Євгенівні.
Після вручення подяк танцювальні таланти показали вихованці “Ритму”.
 
Наприкінці заходу були покладені квіти до пам'ятника Т. Г. Шевченка.
 
Крім цього, на святі Дня Державного Прапору України були присутні діти з Попасної, що зараз відпочивають у Вертіївці. Міський голова Анатолій Лінник побажав їм гарного проведення часу, поцікавився їхніми справами та відпочинком, зробив фото на згадку.
Діти були задоволені Ніжином, чи не найбільшої втіхи мали від відпочинку біля нового фонтану в парку Шевченка.Що ж, як бачимо, Ніжин склав тест на патріотичність та єдність. Сподіваємось, що цей патріотизм виявлятиметься в подальшому не тільки ззовні та по святам, а й в ставленні людей один до одного, кожного громадянина до своєї держави.

Юлія Солдатенко