Ніжинські реконструктори показали свою майстерність у Новгород-Сіверському

24 серпня співробітники центру експериментальної археології Ніжина разом із членами клубу історичної реконструкції «Living history» провели показовий виступ під час святкування Дня незалежності в Новгород-Сіверському


24 серпня співробітники центру експериментальної археології Ніжина (керівник доц. Кедун І.С.) разом із членами клубу історичної реконструкції «Living history» (керівник Булигін М.М.), а також ніжинським філіалом клубу воєнно-історичної реконструкції «Ritter» (керівник Пархоменко О.Г.) провели показовий виступ під час святкування Дня незалежності в місті Новгород-Сіверський. Про це Михайло Булигін повідомив на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Поїздка відбулась на запрошення мера міста Бондаренка Олега Анатолійовича.

На постріли козацьких гармат при відкритті свята, не дивлячись на негоду, зібралась чимала частина мешканців міста.

Під час виступу місцеві мешканці з задоволенням відчули себе в ролі давньоруського воїна, лучника, коваля та гончара. Усе це супроводжувалось розповідями про археологічне дослідження реманенту та обладунків, якими користувались учасники свята.

Загалом, новгород-сіверці дуже зацікавились процесом і навіть запрошують повторити виступ під час святкування дня міста.

Депутати Ніжинської міської ради мають на меті та вже запропонували на Покровському ярмарку провести аналогічний виступ у Ніжині. Запросили та отримали підтвердження на приїзд представників більше ніж 5 клубів історичної реконструкції різних міст України для проведення лицарського турніру.