«Віджати» квартири поки не вийшло. «Чернігівоблбуд» програв суд ніжинцям

Господарський суд області 31 серпня відмовив у позові ПАТ «Чернігівоблбуд», яке намагалося скасувати рішення Ніжинського міськвиконкому щодо приватизації 14 квартир по вулиці Амосова, 7


Господарський суд області 31 серпня відмовив у позові ПАТ «Чернігівоблбуд», яке намагалося скасувати рішення Ніжинського міськвиконкому щодо приватизації 14 квартир по вулиці Амосова, 7.

Таким чином скандально відоме підприємство хотіло позбавити права власності на квартири понад півсотню ніжинців та згодом оформити спірні квадратні метри на себе, вважають мешканці будинку.
 
Передісторія судової тяганини між підприємством, очолюваним екс-депутатом Чернігівської міськради від Партії Регіонів Володимиром Демшевським, тягнеться із початку 90-х років.

Ще 1993 року Ніжинське ремонтно-будівельне управління, яке будувало будинок по вулиці Амосова 7, надало 20 квартир своїм працівникам. Сім’ї, які отримали квадратні метри у недобудові, самотужки робили ремонти, довели будинок до ладу і у 1996 році його таки здали в експлуатацію. Перші проблеми у мешканців 14 квартир з’явилися, коли люди взялися за приватизацію майна, розповідає адвокат Ірина Висіцька.


 

У 2011 році «Чернігівоблбуд» подав позов до Господарського суду області з вимогою визнання свого права власності на квартири, мотивуючи це тим, що ремонтно-будівельне управління було його дочірнім підприємством і вищезгадані квадратні метри входять у його статутний капітал.

«Це підприємство не має ні стида ні совісті. Воно хоче у нас відсудити квартири на основі того, що внесло їх у свій статутний капітал» - обурюється мешканець будинку по вулиці Амосова Микола Семенченко.
 
Перші 2 суди позивач виграв, але Вищий Господарський суд відхилив їхні вимоги, у зв’язку з тим, що «Чернігівоблбуд» так і не надав документи про право власності на спірні квартири.
Новий виток справа отримала цього року. У 2013 власники квартир створили ОСББ, згодом виконком надав дозвіл на приватизацію. Проти такого рішення і подав позов «Чернігівоблбуд».
 
На думку адвоката Ірини Висіцької «Вони таким чином хочуть оформити своє право власності на квартири. У нас же право власності реєструється і приватними нотаріусами. І я думаю, що вони не підуть законним шляхом і будуть пробувати, на мою думку, шахрайськими методами, зареєструвати свої квартири»
У ході судового засідання адвокат «Чернігівоблбуду» Геннадій Авраменко посилався на рішення судів попередньої інстанції про визнання за ними права власності на спірні квартири.
 
У той же час позивач так і не надав жодного документа, який би підтверджував, що нерухомість належить підприємству. Зрештою, суд, розглянувши аргументи обох сторін, постановив відмовити «Чернігівоблбуду» у позові.
 
Власники квартир зустріли рішення оплесками. Утім, головна боротьба за спірні квартири ще попереду, адже «Чернігівоблбуд» має право на апеляцію.
Зазначимо, підприємство, очолюване Володимиром Демшевським відоме низкою схожих скандальних судових процесів. У 2012 році «Чернігівоблбуд» намагався таким чином виселити мешканців 8 чернігівських гуртожитків.

newvv.net