Створено Відділ освіти Вертіївської об’єднаної громади

Однією з головних подій у житті Вертіїївської об’єднаної громади є створення Відділу освіти Ветріївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області


Однією з головних подій у житті Вертіїївської об’єднаної громади є створення Відділу освіти Ветріївської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області (вже юридична особа).

Матеріали зібрані в рамках проекту «Сприяння проведенню децентралізації у Чернігівській області шляхом обміну досвідом» реалізується ГО «Юридична клініка «Бона Менте» за фінансової підтримки з бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки. Нагадаємо, що в Чернігівській області зараз проходить «Децентралізаційний марафон», який реалізує Офіс реформ при Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України.
 
Відповідно до норм закону було створено Соціально-гуманітарний відділ, а через три тижні його роботи стало зрозуміло, що для якісної організації навчально-виховного процесу необхідний окремий відділ освіти. Фактично за два дні до початку навчального року рішенням сесії сільської ради було створено Відділ освіти. Юридично зареєстрований Відділ дозволить видавати юридично дійсні атестати та свідоцтва про закінчення школи.
 
Основними завданням Відділу є здійснення навчально-методичного керівництва, контролю за дотриманням стандартів освіти; контроль за організацією матеріально-технічного та фінансового забезпечення дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та установ освіти; проводить атестацію загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у громаді та інше. Структурний і штатний розпис Відділу затверджується рішенням сесії. Теоретично у Відділі має бути начальник відділу, спеціалісти, методисти, вчитель-логопед. Сьогодні відділ очолює Савченко Людмила Анатоліївна. Крім керівника відділу наявний також методист, можливо буде ще один методист, якщо виникне така необхідність.
 

Начальник відділку освіти Вертіївської громади Людмила Савченко

У підпорядкуванні відділу знаходиться садочок (відвідує 117 дітей) та школа (291 учень). Обидва заклади знаходяться в с. Вертіївка. Школу у с. Мала Кошелівка довелося закрити, тому що 9 учнів навчало 11 вчителів. На базі школи у планується створити заклад позашкільної освіти, відкрити кілька спортивних секцій. З цією метою запросили представників ніжинської ДЮСШ «Колос». Також, на базі школи у с. Вертіївка будуть відкриті різні гуртки: декоративно-прикладного, військово-патріотичного, екологічного та інших напрямів. Окремо планують організувати дозвілля для дітей початкової шкільної ланки. Дітей підвозять з навколишніх сіл (Кошелівка, Титівок, Лісового), а в початківців уроки закінчуються раніше. Тому щоб діти були задіяні для них хочуть організувати факультативи (паперопластика чи щось інше). Викладання в гуртках будуть здійснюватися силами вчителів школи.  
 
За рахунок коштів сільської ради цього року було проведено ремонт у їдальні школи, замінено старі дерев’яні вікна на нові пластикові з північної сторони школи. Планують зробити ремонт на першому та другому поверхах та замінити електропроводку. На новий навчальний рік закупили 50% підручники від необхідних.
 
Для кращого навчально-виховного процесу в школі наявні два комп’ютерні класи, мультимедійна дошка, кілька ноутбуків.
 
За кошти сільської ради було зроблено ремонт приміщення ясельної групи та відкрито ще одну додаткову групу (для діток від 2-3 років) на 21 місце.
 
Харчування (обід) в навчальних закладах відбуваються за кошти сільської ради. Для початкової ланки додатково  будуть сніданки, але вже з другого семестру.
 
Сьогодні керівник відділу активно працює над створенням перспективного плану розвитку (на 5 років) навчальних закладів та готується до здійснення атестації школи.