Замість будинку по вулиці Хмельницького все-таки буде сквер

15 вересня відбулась чергова 16 сесія, на розгляд якої виносився 1 основний проект рішення - "Про припинення права постійного користування, надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для будівництва скверу «Пам’яті героїв Крут»"


15 вересня відбулась чергова 16 сесія, на розгляд якої виносився 1 основний проект рішення - "Про припинення права постійного користування, надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для будівництва скверу «Пам’яті героїв Крут»" .

Нагадаємо, що 14 вересня більшість депутатів дійшли до згоди зробити невеличку перерву та перенести сесію на наступний день.

Вчорашня сесія розпочалась із приємної ноти. Як виявилось, у депутата міської ради від ПП “УКРОП” Юрія Галати був День народження. Міський голова Анатолій Лінник привітав іменинника та вручив йому вітальний лист.Після цього відбулося обговорення основного питання. 15 вересня перед сесією проводилось спільне засідання комісії по житлово-комунальному господарству та законності для того, щоб розглянути додатково документи, детально розібратися в них, запросити сторони, які зацікавлені в цьому питанні.

Як повідомив депутат міської ради Олег Щербак, комісія підтримала рішення більшістю голосів, хоча не обійшлося без суперечок. Були пропозиції розірвати частково дане рішення "Про припинення права постійного користування…”, а надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, направивши його на додатковий розгляд.На сесії Володимир Сипливець повідомив, що в будинку по вул. Б. Хмельницького 20 в 2008 році було створено ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), яке було зареєстроване, але не діє відповідним чином. Рішення сесії від 19.04.2012 року приймалося без згоди створеного ОСББ.

“Я дуже поважаю людей, які будують будинки, дають людям квартири, працюють на нашу міську громаду, але потрібно розуміти, що треба робити не за рахунок якоїсь вигоди, а передусім заради людей, пам'ятати героїв, які віддали своє життя під Крутами. Якщо ця пам'ять має вираження в будівництві скверу, то не треба її оскверняти. Хай забудовники будують квартири, але на іншій території”,- прокоментував ситуацію Володимир Мамедов.
 
Міський голова зазначив, що там вистачить території й на будівництво скверу, це не є проблемою. Надати статус скверу, за його словами, можна в будь-який момент.“Це питання, звісно, резонансне. Почалося воно ще в 2014 році, коли рішенням сесії міської ради 6 скликання було надано право постійного користування земельною ділянкою за водоканалом. 11 лютого 2016 року комунальне підприємство уклало договір із ТОВ “Творець”, у якому учасники прийняли на себе зобов'язання єднати свої внески з метою будівництва багатоквартирного житлового будинку на цій земельній ділянці. Тобто розчерком пера керівника водоканалу земельна ділянка, яка є власністю міської громади, але перебуває в постійному користуванні комунального підприємства, стає внеском у спільну діяльність. 

Де-юре ця земельна ділянка перебуває й надалі в постійному користуванні водоканалу, але фактично нею розпоряджається приватна структура.
 
13 вересня нами отримана довідка, що станом на 13.09.2016 р. документи декларативного характеру про початок виконання будівельних підготовчих робіт по вулиці Б. Хмельницького до управління не надходили. Після передачі земельної ділянки минуло вже майже 2 роки, не розпочалось ні будівництво, ні підготовчі роботи. Виплачується тільки земельний податок за ділянку, водоканал її ж не використовує.Тож давайте приймати рішення, не керуючись інтересами окремих бізнес-груп, а зважати на міську громаду та дбати про інтереси простих ніжинців”, - запропонував Анатолій Сліпак.

Після цього до депутатів звернулась мешканка цього будинку та активний представник громади, яка наголосила на тому, що народ обирав депутатів, тож вони зобов'язані турбуватися про місто та громаду. До того ж, у 2018 році виповнюється 100 років бою під Крутами, тож герої заслуговують, щоб їх пам'ятали. 
 
Анатолій Лінник звинуватив депутатів від ВО “Свобода” в тому, що вони не виконують своєї обіцянки облаштувати пам'ятний знак героям Крут. 
 
Після цих слів відбулась суперечка в залі. Жінка з міської громади навіть запропонувала міському голові скласти свої повноваження, якщо він не піклується про громадські інтереси.
 
Була оголошена перерва. На подив присутніх, Анатолій Лінник підійшов до представників громади та почав пояснювати проблемність ситуації, наводити свої аргументи. Після перерви депутати все ж таки дійшли до згоди підтримати цей проект рішення ( 25 - за, 5 - утрималось).

На думку об'єднання “Самопоміч”, ця перемога стала можливою лише через активну позицію ніжинців, які прийшли на сесію відстоювати інтереси громадян. Саме завдяки їх присутності та виступам вдалось переконати підтримати рішення ради тих депутатів, які за інших умов можливо б і не наважились відкрито виступити проти волі міського голови. Тож вчорашня сесія була знаковою, адже депутатський корпус продемонстрував свою зрілість а ніжинська громада – спроможність впливати на міську владу.


Юлія Солдатенко