5 грудня в 215 аудиторії старого корпусу НДУ імені М.Гоголя відбулось відкриття ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. У Ніжині фестиваль проходитиме з 5 по 12 грудня
5 грудня в 215 аудиторії старого корпусу НДУ імені М.Гоголя відбулось відкриття ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. У Ніжині фестиваль проходитиме з 5 по 12 грудня
5 грудня в 215 аудиторії старого корпусу НДУ імені М.Гоголя відбулось відкриття ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. У Ніжині фестиваль проходитиме з 5 по 12 грудня.
Навіщо це потрібно - позбавлення ілюзорності шляхом перегляду документальних фільмів, які ознайомлюють людей з їхніми правами.
Слід зазначити, що фестиваль документального кіно організовувався ще в березні цього року в Києві, де були відібрані кращі фільми проекту та демонструвалися глядачам в різних регіонах та областях України. У грудні Мандрівний фестиваль документального кіно проводиться й в Чернігівській області.
Лариса Дудка почала прес-брифінг із історичного екскурсу. Вона повідомила, що фестиваль вперше почав проводитись у 2003 році під назвою “Дні правового кіно в Україні”. Із 2005 року він був прийнятий в мережу міжнародних фестивалів. У 2008 році набув остаточної сучасної назви - Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
На сьогодні Docudays UA, за інформацією Лариси Дудки, є найбільшим міжнародним фестивалем документального кіно в Україні.
Значення цього фестивалю є вкрай важливим, оскільки він не тільки ознайомлює людей із кращими зразками документалістики, а й включає в себе різні заходи та програми; це потужна освітньо-просвітницька робота щодо популяризації знань про права людини, залучення громадськості до активного діалогу та обговорення важливих проблем, він формує активну суспільну позицію в молодому поколінні.
Тема цьогорічного фестивалю має назву “Крізь ілюзії”, оскільки сьогодні країни прощаються з багатьма ілюзіями. Усі фільми в цьому році спрямовані на те, щоб позбавити глядача ілюзій подвійності думок.
“Останні події в нашій державі довели, що свідомість українців затуманена. Знання пересічного громадянина в правовому полі та загалом власних прав - обмежені. Тому більшість ситуацій, які виникають на сьогоднішній день, - унаслідок нашої неосвіченості й неграмотності. Фестиваль дає змогу підняти рівень правової свідомості та обізнаності, поширити інформацію серед людей, що необхідна для вирішення їхніх проблем. Ці фільми стають ниточкою, яка з'єднує громадськість навколо себе, піднімаючи гострі проблеми, які зараз є актуальними, дає можливість людині висловити свою думку й точку зору”, - підкреслила Олександра Бурляй.
Наприкінці прес-конференції присутні мали змогу переглянути документальний фільм “Загублені” Світлани Шимко та поділитися своїми враженнями.