У Ніжині люди впіймали поблизу свого подвір’я молодого самця косулі. Той бився рогами об загорожу, намагаючись її перестрибнути. Небайдужі ніжинці передали тварину лісівникам, аби ті повернули косулю в її природне середовище
У Ніжині люди впіймали поблизу свого подвір’я молодого самця косулі. Той бився рогами об загорожу, намагаючись її перестрибнути. Небайдужі ніжинці передали тварину лісівникам, аби ті повернули косулю в її природне середовище
Дика косуля - посеред людських городів. У Ніжині люди впіймали поблизу свого подвір’я молодого самця косулі. Той бився рогами об загорожу, намагаючись її перестрибнути. Небайдужі ніжинці передали тварину лісівникам, аби ті повернули косулю в її природне середовище. Лісівники ж припускають, що представник дикої фауни з’явився у місті не випадково. Найімовірніше, тварину до Ніжина завезли місцеві браконьєри. Несподівано для них молодий самець дав драла і таки врятувався.
Мешканка Ніжина Інга Динько дуже здивувалася, коли побачила у себе на загородженій ділянці рогатого гостя. Самець дикої косулі мав на тілі видимі неглибокі рани та бився рогами об сітку, даремно намагаючись її перестрибнути.
Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко виїхав на місце пригоди разом із поліцією.
Наявність дичини посеред густонаселеного районного центру Володимир Яковенко пояснює ймовірністю того, що ЇЇ сюди завезли місцеві браконьєри.
«Це молодий самець, йому немає і року. У косулі були пошкоджені роги та збиті ноги, - пояснює ветеринар Любов Губська. - Ми з колегами обробили антисептиком та перемотали роги, обробили рани на тілі і вкололи антибіотик».
«Територія парку нараховує більше шести тисяч гектарів, - каже директор парку. - Ми вирішили випустити тварину поблизу екологічної стежки «Спадщина предків» у заказнику місцевого значення «Зайцеві сосни», - продовжує він. - Заказник належить до природно-заповідного фонду України. Тут заборонено полювання. Більше того, перебування на території парку зі зброєю тягне за собою відкриття кримінальної справи».
Лісівники та адміністрація парку «Ніжинський» сподіваються, що косуля почуватиметься тут комфортно. Адже на території регіонального ландшафтного парку є всі умови для збереження диких тварин: достатньо їжі та води, а головне - це відтворювальні ділянки. Тож охоронці фауни переконані, що відповідні умови послугують для тварини гарним прихистком.
Віталій Назаренко, "Чернігівщина"
№19 (628) від 11 травня 2017