3 Лютого 2015
1090
Для того щоб оформити ДТП без даішників потрібен європротокол - це спеціальний бланк європейського зразка, котрий заповнюється водія-ми-учасниками ДТП на місці аварії. В подальшому заповнений бланк надається в страхову компанію. Він і служить підставою для виплати страхового відшкодування
Для того щоб оформити ДТП без даішників потрібен європротокол - це спеціальний бланк європейського зразка, котрий заповнюється водія-ми-учасниками ДТП на місці аварії. В подальшому заповнений бланк надається в страхову компанію. Він і служить підставою для виплати страхового відшкодування
Для того щоб оформити ДТП без даішників потрібен євро протокол.
— Європротокол — це спеціальний бланк європейського зразка, котрий заповнюється водія-ми-учасниками ДТП на місці аварії. В подальшому заповнений бланк надається в страхову компанію. Він і служить підставою для виплати страхового відшкодування, — розповідає Віктор Прядко, старший інспектор Чернігівського міського відділу ДАІ. — Якщо водії скористалися європротоколом, то вони мають право залишити місце ДТП, звільняються від обов'язку інформувати Державтоінспекцію про настання автопригоди і від адміністративної відповідальності за залишення її місця, передбаченої за вчинення дорожньо-транспортної пригоди, — додає Віктор Михайлович. — Що стосується бланка європротоколу, його разом з покроковою інструкцією про заповнення видають у страхових компаніях при укладанні договору автоцивілки. Якщо один європротокол уже використали, можна отримати другий. Проте скористатися європротоколом можна лише за певних умов.
— Коли?
— Якщо у водіїв, причетних до ДТП, є поліс автоцивілки. В аварії не постраждав ніхто із людей, пошкоджені лише транспортні засоби. Якщо між водіями немає спірних моментів стосовно обставин ДТП. Учасники ДТП не в стані алкогольного сп'яніння чи під дією наркотиків. Вартість відновлення транспортного засобу не перевищує 25 тисяч гривень. (Щоб приблизно оцінити ремонт, можна зателефонувати на СТО чи знайомим майстрам). Головне, щоб водії були згодні заповнювати протокол. Якщо згоди немає або збитки більші ніж 25 тисяч гривень, слід викликати співробітників ДАІ.
Не можна робити виправлення у бланку. Якщо вважаєте, що європротокол не повністю відображає обставини аварії, ви можете на звороті бланку або навіть на окремому листку написати детальніше. В такому разі в самому протоколі зазначте, що додатковий опис додається до основного бланка. Потерпілий у результаті ДТП має попросити винуватця аварії вписати: «Вину визнаю». Бо без цієї помітки європротокол буде недійсний.
— Страхові компанії дуже прискіпливі. Як зробити, оформити, аби все було правильно?
— Треба сфотографувати місце ДТП. Загальний план (чотири ракурси), сліди гальмування, уламки деталей, обидві машини з усіх боків, їх номерні знаки, пошкодження. Додати, якщо є, запис відеореєстратора.
Перш ніж почати самостійне оформлення ДТП, варто записати контактні телефони свідків аварії. Дуже уважно прочитати інформацію і починати заповнювати протокол. Увага! Треба прослідкувати за тим, щоб другий водій підписав обидва листки, а не тільки свій екземпляр.
Кожен учасник аварії протягом п'яти днів повинен направити страховій компанії свій екземпляр з повідомленням про ДТП незалежно від того, хоче він отримати страховку чи ні.
Слід врахувати, що компанія може вимагати автомобіль для проведення огляду. Автовласник зобов'язаний зробити це протягом п'яти днів з дня отримання вимоги.
І ще, протягом 15 днів пошкоджену машину краще не ремонтувати. Але, якщо конче необхідно, треба отримати на це письмовий дозвіл своєї страхової компанії.
До речі, про компанію. Краще обирати місцеву, а не ту, яка зареєстрована десь за сотні кілометрів.
— Вікторе Михайловичу, як часто водії області користуються європротоколами?
— Десь 7 відсотків. Хоча по кожній 8-9 автопригоді можна складати протоколи самостійно. Не вміють ще заповнювати ці протоколи, мало досвіду.