Ніжинці рятували від хвороби вікову липу

Ніжинські активісти врятували вікову липу біля церкви Іоана Богослова та бібліотеки імені М. Лавровського НДУ імені М.Гоголя від хвороби. Дереву майже 400 років

Ніжинські активісти врятували вікову липу біля церкви Іоана Богослова та бібліотеки імені М. Лавровського НДУ імені М.Гоголя від хвороби. Дереву майже 400 років


Ніжинські активісти врятували вікову липу біля церкви Іоана Богослова та бібліотеки імені М. Лавровського НДУ імені М.Гоголя від хвороби. Дереву майже 400 років.

Про це в спільноті "Ніжин - місто парків і скверів" повідомляє Марина Козирєва. 

Вона зазначає, що за останні 2 місяці було проведено багато консультацій з фахівцями, біологами щодо її лікування з метою збереження дерева. При обстеженні було встановлено, що липа дуплиста та має деякі сухі гілки. Було прийняте рішення щодо обрізки крони для зменшення парусності, пломбування дупел в верхній частині стовбура, обробки дупла біля підніжжя фунгіцидом з наступним пломбуванням.



"Липа в багатьох народів вважається священним деревом і символом жіночого начала. На липових дошках писали ікони. Вважається, що в липу ніколи не б'є блискавка, тому її було прийнято садити біля храмів і будинків. І підтвердження цьому ми побачили, коли почали досліджувати старовинні дерева Ніжина.

Липа (вік близько 380 років) була висаджена приблизно в 1637 році в дворі бібліотеки імені М. Лавровського Ніжинського держуніверситету імені М. Гоголя біля церкви Іоана Богослова; липа (близько 357 років) висаджена приблизно в 1660 році біля Всіхсвятської церкви. Відома липа біля Десятинної церкви в Києві, висаджена митрополитом Петром Могилою, та липа на Старокиївській горі, що росте поблизу Дальніх печер Києво-Печерської лаври, за переказами висаджена ще на початку XII сторіччя преподобним Феодосієм Печерським.

Ніжинські церкви, на мою думку, є оберегом Ніжина, а липи можна вважати оберегами церков. Саме це спонукало нас докласти максимум зусиль, щоб врятувати липу біля церкви Іоана Богослова та бібліотеки імені М. Лавровського, яка хворіє і яку ми могли втратити.



За останні 2 місяці було проведено багато консультацій з фахівцями, біологами щодо її лікування з метою збереження дерева. При обстеженні було встановлено, що липа дуплиста та має деякі сухі гілки. Але дерево живе й при певному проведеному догляді може жити ще не один десяток років.

Було прийняте рішення щодо обрізки крони для зменшення парусності, пломбування дупел в верхній частині стовбура, обробки дупла біля підніжжя фунгіцидом з наступним пломбуванням. Сподіваємось, що вона відсвяткує свій 400-річний ювілей. Дякуємо всім, хто долучився !!!", - йдеться в повідомленні. 
















Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: