На Чернігівщині фальшивий переселенець "нагрів" державу на 16 тисяч

Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури встановлено жителя Срібнянського району, який незаконно прикриваючись статусом переселенця у шахрайський спосіб заволодів бюджетними коштами


Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури при реалізації представницьких повноважень встановлено жителя Срібнянського району, який незаконно прикриваючись статусом особи, яка переміщена з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, у шахрайський спосіб заволоділа бюджетними коштами.       

Так, вказана особа звернулася до територіального органу соціального захисту населення із заявою про взяття на облік осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, при цьому таким не являючись, так як проживає з 2005 року на території Срібнянського району.

В подальшому, отримавши статус тимчасово переміщеної особи, маючи умисел на незаконне заволодіння бюджетними коштами, звернувся до управління соціального захисту населення із заявою про призначення йому щомісячної адресної допомоги як особі, яка переміщена з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. При наданні інформації, умисно приховав відомості про свій майновий стан, не вказавши, що має у власності житло, яке розташоване на інших територіях, ніж тимчасово окупована територія України, оскільки наявність такого житла унеможливлює призначення адресної допомоги.
        
В результаті вищевказаних шахрайських дій, даною особою незаконно отримано з бюджету грошових коштів на суму 16 тис. грн.
        
В ході досудового розслідування зловмиснику повідомлено про підозру, та процесуальним керівником в інтересах держави подано позовну заяву про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. З метою забезпечення цивільного позову накладено арешт на майно підозрюваного.
        
19.07.2017 року обвинувальний акт у даному провадженні, разом з цивільним позовом скеровано до суду.

За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури