Розумний телефон знайшли за фото нового «господаря»

На лінію «102» зателефонував чернігівець і розповів, що напередодні у нього вкрали мобільний телефон, після чого він одразу звернувся до поліції із заявою


На лінію «102» зателефонував чернігівець і розповів, що напередодні у нього вкрали мобільний телефон, після чого він одразу звернувся до поліції із заявою. А тепер він зателефонував, бо знає, де знаходиться цей телефон, але йому потрібна допомога правоохоронців. До заявника виїхав екіпаж патрульної поліції.

Про це повідомляє патрульна поліція.

Поспілкувавшись із чоловіком, поліцейські з’ясували, що в його мобільному активований спеціальний додаток, покликаний допомогти власнику в разі викрадення або втрати гаджету. Додаток працює за таким принципом: якщо введено неправильний код розблокування, в телефоні спрацьовує вбудована фотокамера, яка робить знімок особи, що тримає апарат у руках. Далі на заздалегідь зазначений інший мобільний номер телефону надходить повідомлення з фото та координатами місця перебування втраченого апарату. Саме таке повідомлення й отримав чернігівець.
 
Патрульні разом із заявником виїхали на місце, вказане у повідомленні. З’ясувалося, що це фірма з ремонту мобільних телефонів. Поліцейські пояснили майстру, з якої причини завітали, та показали йому фото. Той розповів, що громадянин зі знімку нещодавно заходив до нього, запитував, чи можливо перевстановити програмне забезпечення на мобільному. Майстер відповів, що такої послуги він не надає, і чоловік пішов.
 

Оскільки зниклий телефон був поза зоною досяжності (скоріше за все, його вимкнули), патрульні порекомендували власнику одразу звертатися до поліції, якщо мобільний з’явиться у мережі.


Через кілька годин громадянин знову зателефонував до поліції та повідомив, що мобільний таки з’явився у мережі й він має координати його знаходження. До заявника виїхав патрульний екіпаж.

Поліцейські разом із заявником приїхали на місце. Навкруги були самі багатоповерхівки, тож вони вирішили роздивитися. Проте буквально за кілька хвилин назустріч правоохоронцям вийшов чоловік, дуже схожий на того, що був на знімку, зробленому телефоном. Поліцейські його зупинили.
Громадянин був спантеличений, бо точно не очікував зустріти поліцію, та ще й зі своєю власною фотографією в руках. Він повідомив, що дійсно має мобільний телефон, який йому не належить.
 
Патрульні викликали на місце слідчо-оперативну групу.