У Ніжині відбулось урочисте відкриття Міжнародної літньої школи

Фото.
25 серпня в стінах НДУ імені М.Гоголя відбулось урочисте відкриття Міжнародної літньої школи. Літня школа працюватиме протягом 24 серпня по 3 вересня


25 серпня в стінах НДУ імені М.Гоголя відбулось урочисте відкриття Міжнародної літньої школи. 

Літня школа працюватиме протягом 24 серпня по 3 вересня. Організував її історико-юридичний факультет НДУ спільно з Краківським педагогічним університетом. Ніжинська міська рада виділила кошти для її проведення та допомогла в організаційному плані.
 
Проведення Міжнародної літньої школи «Виклики для сучасної демократії: українське та польське бачення» за участі студентів двох країн має сприяти утвердженню демократичних цінностей та налагодженню міжнаціонального діалогу між молоддю України та Польщі, навчити юних політологів, міжнародників та істориків аналізувати ключові проблеми сьогодення, до яких належить питання викликів та загроз сучасної демократії та міжнародному порядку.
 
“Для нас велика честь та відповідальність приймати таке представництво. Ми маємо перший великий досвід проведення Міжнародної літньої школи. У попередні роки на базі нашого університету проходили різноманітні наукові заходи, літні школи, але вони були Всеукраїнськими. Щоб краще зрозуміти один одного, можливо, навчитися чомусь, поділитися певним досвідом, ми вирішили провести україно-польську школу, оскільки поляки - це найближчі сусіди й найтісніші друзі сучасної України”, - зазначив ректор Ніжинського державного університету імені М.Гоголя Олександр Самойленко. На урочистому відкритті знаково пролунав Гімн Польщі та Гімн України. Із вітальними словами перед присутніми виступили ректор НДУ Олександр Самойленко, декан історико-юридичного факультету Володимир Мартиненко, міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, заступник голови Ніжинської районної ради Наталія Березка, викладач Педагогічного університету в Кракові Матеуш Каміонка.

Після офіійної частини учасники літньої школи приступили й до перших занять - воркшопу під назвою «Засоби зміцнення базових засад і стрижневих опор сучасної демократії та ліберального міжнародного порядку» та прослухали лекцію «Відносини між Україною та Європейським Союзом». Далі планувалось формування робочих груп для підготовки майбутніх колективних проектів та екскурсія історичними місцями Ніжина. 
 
У літній школі візьмуть участь українські та польські студенти, магістри й аспіранти спеціальностей “політологія”, “міжнародні відносини” та “історія”. Серед них - 30 учасників: 10 студентів із Польщі, українські студенти з різноманітних університетів, зокрема 14 студентів із Ніжина. 
 
До організації школи залучено більше 20 лекторів та модераторів. Це високопрофесійні науковці та викладачі НДУ імені М. Гоголя (зокрема, 4 доктори наук, професори та 20 кандидатів наук), серед яких є учасники міжнародних проектів Fulbright та Erasmus+, спеціаліст Інституту політології Педагогічного університету імені Комісії народної освіти у Кракові, а також Віце-директор Центру польсько-російського діалогу та порозуміння (Варшава).Будуть проводитись лекції кращих викладачів ніжинського та польських університетів, практичні заняття в Ніжинській міській раді з міським головою й секретарем ради, воркшоп, тренінги, круглі столи й вечірня розважальна програма.

Практичним втіленням результатів Міжнародної літньої школи має стати презентація, захист та публічне обговорення колективних проектів, присвячених викликам та загрозам демократії в сучасному світі, що мають продемонструвати рівень сформованості набутих компетенцій, а також наукова публікація з цієї ж проблематики в збірнику матеріалів школи.
 
На практичних заняттях планується участь депутатів Верховної Ради України, депутатів Ніжинської міської ради, працівників органів місцевого самоврядування, лідерів місцевих та районних партійних осередків, а також керівників культурно-просвітницьких установ Ніжина.
 
По завершенню теоретичної й практичної частини літньої школи передбачається вручення студентам сертифікатів, що засвідчують їх участь у проекті.

Юлія Солдатенко