Чи можна в Ніжині зробити щеплення від грипу

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався у жовтні та буде продовжуватися до травня наступного року. В цей період значно зростає ризик заразитися


Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції почався у жовтні та буде продовжуватися до травня наступного року. В цей період значно зростає ризик заразитися.

Фахівці кажуть, що найнадійніший спосіб вберегтися від грипу це – вакцинація. 

В Україні зареєстровані такі вакцини як "Ваксігрип" (Франція), "Інфлувак" (Голландія), Інфлуенза та Джисі Флю.

Відзначимо, що існують правила продажу вакцини через аптечну мережу. Порядок передбачає наявність рецепту від лікаря.

Як нам стало відомо, вакцинами в Ніжині займається лише аптека «Ліки України»  (Аптека №200) на вулиці Амосова.
Там можна під замовлення купити препарат Ваксігрип, ціна – 180 гривень. 

Додамо, що вакцини зберігаються при температурі +2+ 8 °С). Тож доведеться потурбуватись щоб під час транспортування медпрепарату від аптеки до місця, де його будуть колоти, дотримувався температурний режим.

Чи треба робити вакцину? Напевно, кожен має вирішувати сам. Але додамо, що існують рекомендації МОЗ, згідно яких, відомі такі групи ризику:

• діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);
• вагітні жінки;
• люди віком від 65 років;
• люди з надмірною вагою;
• хворі на діабет;
• хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

• хворі на хронічні захворювання легенів;
• люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
• люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто — і вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику:
• медичні працівники,
• вчителі й вихователі,
• продавці,
• водії громадського транспорту,
усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

Корисні звички для профілактики грипу

Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

1. «Захворів - сиди вдома»

Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

2. Уникайте близького контакту з хворим

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

3. Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення

Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок