У Ніжинському університеті відкриється незвичний музей

1 лютого о 14:00 у старому корпусі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбудеться відкриття музею “Homo sovieticus”


1 лютого о 14:00 у старому корпусі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбудеться відкриття музею “Homo sovieticus”. Музей створено для пам’яті про нелегкі часи, а не з туги за ними.

Про це повідомляє сайт Ніжинського державного університету

Запрошуються усі охочі.

Відзначимо, що Музею радянського побуту раніше був відкритий на базі Запорізького національного університету. І ось щось подібне вирішили створити в Ніжині  

Довідково: H
omo Sovieticus — саркастичний та критичний термін, що вживається до середньостатистичної людини, яка народилася у Радянському Союзі і котра сприймає навколишній світ, використовуючи виключно систему міфів Радянського Союзу.

В українському сленгу 21 сторіччя вживається схожий термін — совок, який має те ж саме значення що й гомо совєтікус, але на відміну від останнього більше вживається в розмовній українській мові аніж в науковій літературі.

Подібне, але ще більш саркастичне значення має слово «вата», яке набуло поширення в 2013-14 роках як символ агресивного антизахідного, проросійського обивателя.