Кабан, бобер і видра оселилися на Батюка, 14

Відділ «Природа Приостер’я» було відкрито 1976 р. З того часу через фінансові труднощі експозиція оновлювалась лише фрагментарно.


Сьогодні, 13 березня відбулось відкриття оновленої зали «Фауна нашого краю» відділу «Природа Приостер’я» Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського.

Під час урочистого відкриття були присутні міський голова Анатолій Лінник,секретар міської ради Валерій Салогуб, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, депутат міської ради Володимир Мамедов.

Відділ «Природа Приостер’я» було відкрито 1976 р. З того часу через фінансові труднощі експозиція оновлювалась лише фрагментарно.

У 2017 р. було проведено першу в історії відділу масштабну реекспозицію однієї із трьох експозиційних зал. Над науковою концепцією нової зали та її втіленням працювали завідувачка відділу Лариса Тарасенко та науковий співробітник Людмила Кот.

В якості наукових консультантів до роботи над експозицією було залучено викладачів НДУ ім. М. Гоголя Олександра Вобленка, Олександра Микулу, та ін. Над оформленням оновленої зали також працювали співробітники музею С.М. Ганага, С.П. Поливко, С.А. Стешиц та О.О. Стефанюк.

В ході реекспозиції було проведено реставрацію існуючих таксидермічних скульптур а також закуплено на кошти, виділені Ніжинською міською радою, 22 нових таксидермічних скульптури. У залі було проведено ремонт, замінено освітлення, переобладнано вітрини.

Загальний кошторис витрат склав бл. 55 тис. грн., з яких 40 тис. було виділено Ніжинською міською радою, 15 тис. залучено із коштів зароблених НКМ ім. І. Спаського.

Реекспозиція тривала 3 місяці. З 13 березня зала відкривається для відвідувачів. 
Фото mynizhyn.com
та Міська газета Вісті