Ніжинці увіковічнили пам’ять про Василя Тарновського

5 травня відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському громадському та культурному діячу, меценату та благодійнику Василю Тарновському (молодшому)

5 травня відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському громадському та культурному діячу, меценату та благодійнику Василю Тарновському (молодшому). 

Зробивши значимий внесок у розвиток української культури в ХІХ ст., Василь Тарновський безпосередньо був повязаний і з Ніжином. Пять разів поспіль він обирався маршалком (предводителем) дворянства Ніжинського повіту, він був ініціатором та безпосередньо фінансував створення у місті першого громадського скверу (теперішній сквер Миколи Гоголя), одним з ініціаторів зведення памятника Миколі Гоголю. 

Меморіальну дошку було відкрито за пропозицією громадськості та музейників Ніжина з нагоди 180-річчя з дня народження цього великого українця. 

На відкритті з вітальним словом виступили міський голова Анатолій Лінник, професор НДУ імені Миколи Гоголя Григорій Самойленко, директор НКМ імені Івана Спаського Геннадій Дудченко а також гості - директор Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського Сергій Лаєвський та вчений секретар Національного історико-культурного заповідника "Качанівка" Інна Шевченко. 

Автором проекту дошки та барельєфу є художник НКМ імені Івана Спаського Олексій Стефанюк, художню ковку забезпечив - Микола Кияшко. Саму дошку виготовили та подарували місту Граніт Сервіс (Олексій Купка), та ПраТ НОМЗ (Анатолій Ворона). Монтаж дошки забезпечили співробітники НКМ Сергій Ганага та Сергій Стешиць.Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського