Як нечистоти перетворюються на воду: пізнавальна екскурсія

У рамках європейського тижня "Дні сталої енергії в місті Ніжин" учні старших класів навчальних закладів міста разом з педагогами відвідали Ніжинське підприємство "Очисні споруди" КП "ВУКГ"У рамках європейського тижня "Дні сталої енергії в місті Ніжин" учні старших класів навчальних закладів міста разом з педагогами відвідали Ніжинське підприємство "Очисні споруди" КП "ВУКГ".

В ході екскурсії учні мали можливість ознайомитися з історією підприємства та принципом роботи очисних споруд, а також наочно побачити всі стадії очищення побутових стічних вод й обладнання, яке для цього використовується. Екскурсію провів начальник об’єкту Ігор Луценко.

В результаті відвідування очисних споруд учні відчули роль екологів у забезпеченні високого рівня комфорту населення Ніжина та побачили усю відповідальність й важливість обраної професії. Школярів приємно вразила різниця між стоками, які надходять на очисні, і очищеною водою, яка потрапляє в ставок.

Слід зазначити, що, за словами Ігоря Луценка, за добу на спорудах «перекачуються» від 4 до 6 тисяч кубометрів нечистот. Саме підприємство функціонує з 1975 року. Територія очисних споруд 14 гектарів. Тут трудяться 39 чоловік.
Тетяна Марченко

Фото автора