Податок на старі автомобілі: депутати готують українцям сюрприз. Відео

Користуватися старим автомобілем стане дорого. Якщо машині більше п'яти років, то її власникові щорічно доведеться платити до бюджету кругленьку суму. А платити доведеться багатьом

Користуватися старим автомобілем стане дорого. Якщо машині більше п'яти років, то її власникові щорічно доведеться платити до бюджету кругленьку суму. А платити доведеться багатьом


Користуватися старим автомобілем стане дорого. Якщо машині більше п'яти років, то її власникові щорічно доведеться платити до бюджету кругленьку суму. А платити доведеться багатьом — середній вік автомобілів в Україні 20 років. Наразі ідея з транспортним податком тільки на папері.

Це одна з правок, яку депутати внесли до законопроекту №8487, який повинен зробити розмитнення автомобілів дешевше. Яким буде розмір податку і хто його платитиме, дізнавався сайт Сегодня.

Платитимуть усі

Поки транспортний податок, збирають із «елітних» авто. Власник такої машини повинен щороку апатиту 25 тисяч гривень до держбюджету. Податком на перші п’ять років обкладаються нові автомобілі, якщо вони дорожче 375 мінімальних зарплат, — це 1 млн 396 тис. грн.

Парламентарі хочуть, щоб податок платили всі. Буквально всі, в кого є транспорт — автобус легковик або мотоцикл. І не важливо, скільки коштує транспортний засіб. Головне одне — його вік. Обкладатиметься машина старше п'яти років від року її виробництва. Платіжки фіскальники надсилатимуть за місцем реєстрації власника авто.

Яким буде податок

25 тис. гривень нікуди не подінуться. Їх як платили (або повинні платити) власники «елітних» автомобілів, так і платитимуть. Податок на всі авто старше п'яти років рахуватимуть за спеціальною формулою:

ставка = ставка базова х К двигуна х К віку х К екологічний.

Розглянемо формулу. Якщо автомобіль на бензині, то ставка базова — 200. Якщо на дизелі, то 300.

Коефіцієнт двигуна — це об'єм двигуна, розділений на 1000 куб. см.

Коефіцієнт віку — вік автомобіля мінус п'ять.

Екологічний коефіцієнт залежить від відповідності автомобіля екологічним стандартам: Євро-2 і нижче — 4; Євро-3 — 3; Євро-4 — 2; Євро-5 — 1,5; Євро-6 і вище — 1.

Скільки треба буде заплатити

Наприклад, є автомобіль на бензині з двигуном 2200 см3, і йому пішов шостий рік від дати виробництва. Перші п’ять років власник цього авто може нічого не платити, а як тільки настане шостий йому прийде платіжка від фіскальної служби на суму 660 гривень. І щороку цифра буде більше. Так, на сьомий рік це буде вже 1320 грн.

А машина на дизелі з іще більшим обсягом двигуна стане зовсім невигідною. Наприклад, десятирічне авто з об'ємом двигуна 3000 см3 обійдеться власнику в 9000 гривень щорічно. З двигуном на 1000 см3 — 3000.

З огляду на те, що середній вік автомобілів в Україні 20 років, цифри в платіжках будуть набагато серйозніше. За старий автомобіль на бензині, якому 19 років, із двигуном 1300 см3 доведеться щороку платити 10 920 гривень.

Коли транспортний податок набуде чинності

Депутати вже проголосували за законопроект № 8487 у першому читанні. Зараз до нього вносять пропозиції, щоб підготувати до другого читання. Редагування із транспортним податком — одне з найрезонансніших. Усього парламентарі вже внесли до проекту понад 90 змін — їх можуть як ухвалити, так і відхилити.

Спочатку законопроект стосувався зменшення ставок акцизів на розмитнення автомобілів. Менші податки повинні вирішити проблему з засиллям єврономерів. За різними даними, в Україні від півмільйона до двох мільйонів автомобілів на іноземних номерах, які ввезли в обхід закону саме через високі податки.

Наприклад, у Польщі можна купити непоганий автомобіль 2015 року за 3000 євро. Однак його розмитнення обійдеться майже в стільки ж — 2995 євро. А розмитнювати автомобілі, які випущені раніше 2010 року, і зовсім заборонено, адже вони не відповідають екостандартам Євро-5.

Законопроект № 8487 знімає всі обмеження. Якщо його ухвалять, можна буде розмитнити авто і 2000 року. Але головне — зниження ставки акцизу. Наприклад, за ставками законопроекту акциз на 10-річний автомобіль із двигуном 1500 см3 становитиме 750 євро.

Зараз під час розмитнення автомобіля потрібно заплатити такі збори і податки:

— ввізне мито. Згідно з законом «Митний тариф України» ввізне мито становить 10% від вартості автомобіля, а для машини з ЄС — 5-7,3%;

— акцизний збір. Його ставка залежить від типу автомобіля, об'єму двигуна, палива, яким він заправляється, і віку;

— ПДВ. Становить 20% від суми митної вартості автомобіля, акцизного збору і ввізного мита.

Тижневик «Чернігівські відомості» №42 (1439), 17 жовтня 2018 року

Сюжет програми «Сніданок з 1+1»: Українцям готують сюрприз у вигляді величезного податку на старі автомобілі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: