Вчора, 29 квітня, близько полудня до Служби порятунку Київської області надійшло повідомлення про пожежу окремими осередками на трьох лісових кварталах на території спеціального комбінату "Чорнобильська пуща"
Вчора, 29 квітня, близько полудня до Служби порятунку Київської області надійшло повідомлення про пожежу окремими осередками на трьох лісових кварталах на території спеціального комбінату "Чорнобильська пуща"
По полудні мнсники здійснили перше скидання води на осередок пожежі. На місце події також прибув особовий склад Іванківського, Вишгородського та Бородянського районів Київської області в складі 52 осіб особового складу та 9 одиниць техніки.
Полум'я атакувало лісовий масив у напрямку об'єктів ЧАЕС, фото Andrew Kravchenko / Facebook
До вечора ситуація з лісовою пожежею загострилася. Полум'я атакувало лісовий масив у напрямку об'єктів ЧАЕС. Верховий вогонь і різкі пориви вітру створили серйозну загрозу розповсюдження пожежі в 20 кілометровій зоні від ЧАЕС. У вогневій зоні опинилися близько 400 га лісу.
"Характер пожежі говорить про те, що на сьогоднішній момент існують окремі осередки, які поступово виникають. Це говорить про те, що можливою попередньою причиною виникнення пожежі може бути підпал, або необережне поводження з вогнем", – сказав він.
Існують окремі осередки, які поступово виникають, Andrew Kravchenko / Facebook
В.о. глави ДСНС Зорян Шкіряк додав, що головне джерело займання – верхній шар – вже вдалося завдяки залученню авіації "придушити". До гасіння пожежі залучено три літаки, вертоліт і значну кількість техніки.
Ближче до півночі вогонь вдалося зупинити за п'ять кілометрів від могильників відходів. У зв'язку з обґрунтованими підозрами в умисному підпалі, що привів до масштабної лісової пожежі, на території зони відчуження навколо ЧАЕС, підрозділи МВС і Нацгвардії посилено патрулюють місцевість. Жителі Києва хвилюються. "Знаємо, що горить ліс в Чорнобилі. Але ніхто не пояснює, чи небезпечно це для народу! Може, треба евакуюватися, або вживати заходів безпеки, щоб не опромінитися радіацією. Боїмося на вулицю виходити", – скаржиться киянка Світлана Рибак, яка живе на Виноградарі.
Експерти запевняють: поки причин для занепокоєння немає, фото Andrew Kravchenko / Facebook
Експерти запевняють: поки причин для занепокоєння немає. "Радіоактивні заміри роблять кожні три години в Києві та в зоні ЧАЕС. Небезпеки для мешканців немає, показники залишаються в межах допустимої норми (9-12 мкP/ч в Києві, допустима норма близько 20 мкР/год – Авт.). Панікувати не варто", – розповів нам заступник директора Центральної геофізичної обсерваторії Сергій Гришко.
segodnya.ua