Рада прийняла закон про рестуктуризацію валютних кредитів, проте очікують, що Порошенко його ветує

Вчора, 2 липня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Вчора, 2 липня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Вчора, 2 липня, Верховна Рада України ухвалила закон "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті". За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів. Про це повідомляє Українська правда

Законом передбачено, що кредитори за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором.
 
"Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами", - йдеться у пояснювальній записці.
 
Як зазначається, для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви".
 
Законом визначено порядок реструктуризації зобов'язань за споживчими кредитами, згідно з яким "реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору.
 
Реструктуризація зобов'язань за споживчим кредитом оформлюється договором, у якому зазначаються:
  • сума зобов'язання у національній валюті України;
  • відсоткова ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати відсоткової ставки, встановленої основним кредитним договором в іноземній валюті, зобов'язання за яким реструктуризуються;
  • графік платежів за споживчим кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом".
  • Законом також встановлено мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом двох років.
Водночас депутат від БПП Сергій Лещенко заявляє, що ухвалення закону відбулося із порушеннями.
 
"Рано популістам радіти - при голосуванні закону було неодноразово кнопкодаство - зокрема, голосували карткою депутата Павелка, який був відсутній в сесійній залі. Рада повинна переголосувати це питання", - написав він на Facebook.

Перший заступник глави парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко спрогнозував, що Петро Порошенко не підпише ухвалений в четвер парламентом закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті.
 
"Я думаю, що (президент) накладе вето", - сказав політик, відповідаючи на запитання "Інтерфакс-Україна"
 
Також він додав, що парламент під тиском прийняв божевільний закон. Це мінус 90 мільярдів (грн) в країні

У той же час глава фракції БПП Юрій Луценко заявив, що були виявлені порушення регламенту. Зокрема, проголосували депутати, яких не було в залі. Повідомляє INSIDER

"Голосував наш депутат Павелко, який зараз перебуває за кордоном", - зазначив лідер БПП.
 
За його словами, зараз ці порушення будуть проаналізовані і вони можуть стати підставою для скасування рішення.
 
"Ми прийняли закон розміром з оборонний бюджет. Від нього виграють 5 тисяч, а програють 45 мільйонів", - сказав Луценко.
 
Депутати з приводу вчорашнього голосування говорять, що думали, що спікер поставив питання про повернення до розгляду, а не голосування в цілому, і не розуміли за що голосують.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: