Сьгодні Україна відзначає день народження Степана Бандери

Сьогодні Україна відзначає не тільки Новий рік, а іще і день народження Степана Бандери.

Сьогодні, 1 січня 2023 року, відзначаються 114-ті роковини від дня народження символу українського опору – лідера Організації Українських Націоналістів Степана Бандери, який був убитий агентом КДБ у Мюнхені у 1959 році.

Традиційно у цю дату в Україні проходили заходи вшанування національного героя, а в Києві проходив факельний марш. Однак через повномасштабну війну з Росії цього року програму змінено.

Проведення масових заходів та зборів у столиці обмежене через загрозу ракетного обстрілу. А у західних регіонах України пам'ятні церемонії проведуть.

Так, у Калуші Івано-Франківської області о 09:30 біля меморіальної дошки та горельєфа на честь Степана Бандери відбудеться вшанування під гаслом «Незламний борець за свободу України». Захід організує управління культури, національностей та релігій міської ради, повідомляє Інформатор.

Потім усі бажаючі зможуть поїхати на екскурсію та віче до музейного комплексу Бандери у селі Старий Угринів. Безплатні автобуси на батьківщину лідера ОУН також організують у Долині, повідомив мер міста Іван Диров.

О 12:00 урочисте віче заплановано у Городенці Івано-Франківської області, о 13:00 – у Дрогобичі Львівської області, о 14:00 – у Коломиї (Івано-Франківщина).

У Тернополі 1 січня о 14:00 у парку Тараса Шевченка відбудеться урочиста академія, вшанування та покладання квітів до пам'ятника Степану Бандері за участю громадськості регіону, повідомляє міська рада.