Окупантам на фронті терміново знадобилися гінекологи: що відбувається

На тимчасово окупованій частині України зібралися "відловлювати" не лише чоловіків, а й жінок. Медикам повідомили про "нововведення" і наказали не залишати місце проживання. Причина - великі втрати серед російських окупантів. Причому ситуація стала настільки серйозною, що росіяни збираються "знекровити" відділення акушерства та гінекології. Докладніше про те, що відбувається в Донецьку, читайте у матеріалі

"Полювання" на лікарів

Про те, що загарбники організували вивезення медичного обладнання та медичних працівників із Донецької обласної клінічної лікарні імені Калініна (ДОКТМО) до Маріуполя, коротко повідомлялося у зведенні Генерального штабу ЗСУ 29 грудня. Однак тепер ситуація, очевидно, стає "масштабнішою".

За даними співрозмовників OBOZREVATEL в обласному центрі, окупаційна влада вже зустрілася з керівництвом кількох великих лікарень. "Головлікарів приголомшили тим, що мобілізуватимуть медсестер і лікарів-жінок, причому безпосередньо на фронт. Спроби пояснити, що найсерйозніші операції проводяться саме в Донецьку, ніхто не взяв до уваги. Мовляв, така рознарядка, тож готуйтеся", – повідомило джерело.

За його словами, у всьому винні великі втрати російських військових та нестача медперсоналу.

"У росіян не вистачає бойових медиків, а ті, що є, – м'яко кажучи, нульові. А поки довезеш важко пораненого – він уже "вантаж 200". І якщо раніше на війну забирали переважно хірургів, то тепер уже готові "гребти" всіх. Керівництво лікарні імені Калініна та ім. Вишневського вже "підбадьорило" завідувачів відділень акушерства та гінекології, щоб ті готували списки лікарів для відправлення на фронт", – поділився співрозмовник OBOZREVATEL.

Він каже, що "всі зараз у шоці". Деякі лікарі вже подали заяви на звільнення, але їх просто не підписують. "Головлікарі бояться, ну а їхні підлеглі стали різко "захворювати", – поділилося джерело. За його словами, ризикувати життям незрозуміло за що ніхто не хоче.

Чи допоможе це – велике питання, не виключено, що медиків насильно заберуть до зони бойових дій. Досвід донецької насильницької мобілізації, коли у прямому розумінні облави на чоловіків відбувалися на вулицях, тут пам'ятають усі. До того ж нещодавно вже забрали в "армію" і хлопців-інтернів із медичного вишу.

Час на вибір

Нестача медперсоналу на тимчасово окупованій території кількох областей України – дуже велика. У Донецькій та Луганській областях масовий виїзд медсестер та лікарів відбувся ще у 2014 році – на самому початку російської агреї, а продовжився і в наступні кілька років.

"Більшість досвідчених лікарів без проблем влаштувалися у найкращі клініки Києва, Дніпра, Харкова, Одеси. Їхня кваліфікація бездоганна, такі фахівці потрібні скрізь. Кілька моїх знайомих поїхали в сільську місцевість, де лікарям пропонували варіанти з житлом: для людей, які втратили домівки, це дуже важливо. А сьогодні мої знайомі лікарі-чоловіки добровільно пішли до ЗСУ", – розповіла OBOZREVATEL колишня лікарка-нейрохірург із Донецька Ірина Б.

На її думку, медики, які залишилися в Донецьку, не обов'язково "ідейні" прихильники Росії або ж відверті зрадники. Однак час для того, щоб зробити вибір, вони мали.

"Зрозуміло, що всі сподівалися на швидке звільнення від окупантів, але врешті-решт довелося лікувати і їх. І навіть рятувати. Особисто я на таке піти не могла, тому одразу поїхала", – поділилася жінка.

Тепер же лікарям і медсестрам, що залишилися в окупації, загрожує безпосередня участь у війні. Який вибір вони зроблять сьогодні, невдовзі побачимо.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер