Чи будуть посилювати мобілізацію в Україні - розповідають військові експерти

Не виключають, що нові сили знадобляться в разі наступу з обох сторін.

"Посилення мобілізаційних заходів в нашій країні може відбутись в разі підготовки до відбиття ймовірного наступу російських військ, - каже військовий експерт Олег Жданов. - По-друге: в разі надання нам необхідної техніки та озброєння. Справа в тому, що зараз ми не можемо розгорнути масштабну мобілізацію через нестачу техніки. Наберемо ми людей і що ми з ними будемо робити? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвейер: ми несемо втрати, тому що йде війна. Для поповнення ми постійно потрохи добираємо людей. Але ажіотажу немає. Сьогодні центри комплектування набирають людей за фаховою приналежністю згідно заявок Генштаба. Останній визначає, скільки треба механіків, скільки водіїв чи навідників. Якщо такі люди є, то їх викликають. Якщо таких немає, то йде набір придатних для служби. Останні направляються на навчання та опановують військові спеціальності.

За словами військового експерта, видача повісток в громадських місцях буде тривати і далі.

"Є роз’яснення Генштаба, що закон дозволяє вручати повістку в будь-якому місці, - каже Олег Жданов. - Крім того, в Україні не встигли до початку повномасштабного вторгнення створити єдиний реєстр військовозобов’язаних. Повістка вручається не для того, щоб одразу відправити на фронт. Вона вручається для того, щоб людина прийшла до військомату та уточнила свої дані. Зараз Верховна Рада хоче вирішити це питання на законодавчому рівні: щоб кожен громадянин був зобов’язаний сам приходити до військомату та уточнювати свої дані".

Своєю чергою, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко не виключає, що посилення мобілізації в Україні буде залежати від таких заходів з ворожої сторони.

"Посилення мобілізації в Україні може відбутись за умов нестачі наявного ресурсу для зупинення російської агресії, - каже Коваленко. - В той же час ресурсу росіян зараз не вистачає для ведення масштабних наступальних дій. Їм потрібно накопичити ресурс кількістю 100 тис.-200 тис. Наприклад, для компенсації втрат їм потрібно на місяць 50 тис. особового складу. З цього ми можемо робити висновок, що для наступу, крім цих 50 тис., росіянам потрібні ще біля 100 тис. для ударної групи".

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер