Данілов розповів, коли Росія почала знищувати українську державність

Росія почала процес знищення української державності ще у 2004 році. На той час проросійські сили у Верховній Раді протиснули зміни до Конституції України, де обмежувались повноваження президента. Це було зроблено, коли на Майдані український народ виступав проти втручання Росії в українські вибори.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов розповів в інтерв'ю програмі "Міст" з Олексієм Бобровниковим. Він зазначив, що Україна має повернутись до Конституції 1996 року, ліквідувавши існуючу безвідповідальність депутатів 

 

"Коли в 2004 році відбувалась передвиборча кампанія, мало хто розумів, наскільки велику шкоду принесла нам тоді Російська Федерація. Тому що в 2004 році почався розпад системи управління нашої держави. Вони втрутились в святе – в нашу Конституцію", – нагадав Олексій Данілов, маючи на увазі так звану "Конституційну реформу" 2004 року.

 

 

Секретар РНБО переконаний, що це відбулося за втручання Росії.

 
 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KUbnO-2Puwc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

 

"Я нагадаю, що в 1996 році, коли була прийнята Конституція, їй дали оцінку, що вона була однією з найсучасніших і найвисокоякісніших Конституцій. Але в 2004 році люди, які не мали на це жодного права, втрутились в Конституцію і вони її змінили, не поставивши до відома суспільство, яке стояло на Майдані і виборювало своє право обирати президента через пряме голосування, а не через втручання Російської Федерації", – розповів Данілов.

На думку Данілова, поки в Україні не повернуть Конституцію до зразка 1996 року, Україна матиме велику проблему розбалансованості гілок влади.

"Згідно нашої нинішньої Конституції існує певна безвідповідальність. Це так сталося, що сьогодні у нас є президент, є політична партія, яка має більшість, і тому є зрозумілий процес – бо у президента є розум так робити. Але я слабо собі уявляю що було б, якби у нас був той розбрат, який існував раніше, коли президента обирає весь народ, а повноважень у нього майже немає, тому що повноваження у депутатів, які ні за що не відповідають", – пояснив Олексій Данілов.

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер