Кількість жертв землетрусу у Туреччині та Сирії перевищила 20 тисяч осіб

У Туреччині кількість жертв землетрусу, що стався 6 лютого зросла до 16 546 осіб (за даними на вечір четверга, 9 лютого), а в Сирії – до 3 277 осіб. Число загиблих в обох країнах – це щонайменше 20 411 мешканців. Рятувальні операції продовжуються, але холодна погода зменшує шанси знайти під завалами живих людей. На жаль, фахівці припускають, що кількість постраждалих найближчими днями продовжує зростати.

У Туреччині кількість жертв землетрусу, що стався 6 лютого зросла до 16 546 осіб (за даними на вечір четверга, 9 лютого), а в Сирії – до 3 277 осіб. Число загиблих в обох країнах – це щонайменше 20 411 мешканців. Рятувальні операції продовжуються, але холодна погода зменшує шанси знайти під завалами живих людей. На жаль, фахівці припускають, що кількість постраждалих найближчими днями продовжує зростати.

Як передає Reuters, багато постраждалих як у Туреччині, так і в Сирії незадоволені тривалим очікуванням рятувальних груп. "Де держава? Де вони були два дні? Ми їх благаємо. Давайте зробимо це, ми зможемо їх витягнути!" – говорила в коментарі ЗМІ мешканка турецького міста Малатья біля засніженої заваленої будівлі, під якою опинилися її родичі.

64-річний Мелек, мешканець турецького міста Антак'я, теж скаржився на відсутність допомоги: "Ми пережили землетрус, але ми помремо тут від голоду чи холоду".

"Багато турків скаржилися на брак обладнання, досвіду й підтримки для порятунку тих, хто потрапив у пастку – іноді навіть коли вони могли чути крики про допомогу", – сказано у статті.

Чимало людей у зоні лиха спали у своїх машинах або на вулицях під ковдрами на морозі, побоюючись повернутися до будинків, вражених землетрусом магнітудою 7,8 – найбільш смертоносним у Туреччині з 1999 року.

 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XDx5H1FL8gQ" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
 

Крім того, у Сирії зусилля надання допомоги ускладнені конфліктом, який розділив країну та зруйнував її інфраструктуру. Державні ЗМІ повідомляли, що понад 298 000 сирійців залишилися без даху над головою, а в районах, що перебувають під контролем уряду, було відкрито 180 тимчасових притулків.

Посол Сирії в ООН визнав, що у влади "нестача можливостей та обладнання", звинувативши в цьому більш ніж десятирічну війну й західні санкції.

Експерт зі стихійних лих Стівен Годбі розповів, що коефіцієнт виживання після подібних катаклізмів у середньому становить 74% протягом 24 годин, через 72 години – 22%, а до п'ятого дня – лише 6%, передає Sky News.

Озел Пікаль, який допомагав у пошуках людей у турецькому місті Малатья, розповів, що техніки для розбору завалів не вистачає, багатьом доводилося покладатися лише на власну силу, але мороз дуже заважає.

"Наші руки нічого не можуть підняти через холод. Потрібні робочі машини", – заявив рятувальник.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 8 лютого відвідував постраждалий Кахраманмараш. Він пообіцяв, що ніхто не залишиться без даху над головою. "Неможливо бути готовими до такого лиха", – сказав глава держави.

Виступаючи перед журналістами під виття сирен швидкої допомоги, він визнав, що в країні були проблеми з дорогами, аеропортами й пальним, але їх подолають.

Журналісти нагадали, що у травні на Ердогана чекають вибори. Природний катаклізм, очевидно, стане викликом для його політичної кар'єри.

Думки про те, що уряд Туреччини не може належним чином упоратися зі стихійним лихом, можуть зашкодити перспективам Ердогана. І навпаки – деякі аналітики кажуть, що він міг би згуртувати національну підтримку навколо реакції на кризу і зміцнити свої позиції.

Спікер міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що (дані на 12:00 четверга) під завалами будівель можуть перебувати щонайменше п'ять громадян нашої країни. Їхній стан невідомий.

Місцезнаходження понад 100 наших співвітчизників уже встановлено, одну українку було госпіталізовано. Їхньому життю нічого не загрожує.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: