Захід знав, що Україна не повністю підготовлена до контрнаступу, – WSJ

Коли Збройні сили України починали контрнаступ, чиновники на Заході знали, що Київ не мав достатньої кількості озброєння, поклавшись на мужність і винахідливість українських захисників. Тепер виникла загроза, що операція Сил оборони може зайти в глухий кут.

Коли Збройні сили України починали контрнаступ, чиновники на Заході знали, що Київ не мав достатньої кількості озброєння, поклавшись на мужність і винахідливість українських захисників. Тепер виникла загроза, що операція Сил оборони може зайти в глухий кут.

Водночас військові рф мають низький бойовий дух через виснаження, погане постачання та міжусобиці серед лідерів країни-агресорки і, очевидно, не можуть перехопити ініціативу на фронті.

Про це пише американська газета The Wall Street Journal. Як йдеться в статті, навесні, коли ЗСУ перейшли в наступ, на Заході знали про нестачу підготовки та озброєння в українських військ – від снарядів до бойових літаків. "Глибокі та смертоносні мінні поля", розгалужені укріплення ворога та його "повітряна міць" значною мірою "заблокували суттєве просування", пишуть журналісти.

Карта бойових дій на сході України. Джерело: DeepState

"Натомість кампанія ризикує зайти в глухий кут, що може призвести до загибелі людей і техніки без істотної зміни імпульсу", – йдеться в публікації.

Оскільки ймовірність великого прориву українців 2023 року зменшується, для США та їхніх союзників виникає "тривожна перспектива тривалішої війни", яка вимагатиме величезних нових вливань, щоб дати Києву шанс на перемогу, пише WSJ.

Газета нагадала, що Джо Байден братиме участь у виборах президента США восени 2024 року. На думку багатьох у Вашингтоні, занепокоєння Білого дому щодо впливу війни на передвиборчу кампанію спонукає до дедалі більшої обережності щодо обсягів допомоги Україні.

При цьому нерішучість американців контрастує зі зміною поглядів у Європі, де все більше лідерів схиляються до того, що Україна має перемогти, а РФ – програти, щоб забезпечити безпеку континенту.

Однак Європа не має достатніх військових ресурсів, щоб надати Україні все необхідне для витіснення противника приблизно з 20% її території. Європейські лідери також навряд чи значно збільшать підтримку, якщо відчують небажання США допомагати, кажуть західні дипломати.

Карта бойових дій на півдні України. Джерело: DeepState

Водночас, за даними української та західної розвідки, військові армії РФ мають низький моральний дух через виснаження, погане постачання та міжусобиці серед російських лідерів.

"Росія, схоже, не в змозі перехопити ініціативу та атакувати українські позиції, але її сили залишаються достатньо потужними, щоб утримувати сотні кілометрів укріплень та велику кількість літаків, які тримають київські війська на відстані", – йдеться в статті.

Також зазначається, що жодна армія Заходу не пішла б на прорив оборони противника без контролю над небом. Нестачав ЗСУ засобів ППО та зенітної зброї дозволила агресору домінувати в небі на більшій частині фронту.

Якщо ж Україна отримає американські винищувачі F-16, результат залежатиме від багатьох факторів, включаючи кількість одиниць, складність їхнього бортового обладнання та системи озброєння.

Введення західних винищувачів у воєнні плани також є надзвичайно складним завданням, яке потребує іншого рівня синхронізації українських операцій, стверджує WSJ.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Командувач Сухопутними військами ЗСУ Олександр Сирський заявив, що українські військові щодня просуваються на 0,5-1 км. Прискорити контрнаступ ЗСУ фактично неможливо через велику кількість оборонних споруд та мінних полів окупантів.

– Генерал США Марк Міллі закликав не називати контрнаступ ЗСУ провальним. За його словами, за Україну ще буде багато боротьби.

– Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що робити висновки про успіхи ЗСУ поки що дуже рано. Він наголосив, що українці пробиваються через серйозні лінії захисту.

– Президент РФ Путін на зустрічі із самопроголошеним президентом Білорусі Лукашенком видав, що контрнаступ України нібито "провалився".

– В ISW заявили, що блокування об'єктів у тилу військ РФ успішно знижує їхні можливості логістики та контрбатарейної оборони та сприяє їхньому виснаженню. А темп контрнаступу ЗСУ невдовзі може зрости.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: