У середу, 23 серпня, в Україні стартує третій міжнародний саміт Кримської платформи. Лідери країн та урядів обговорять майбутнє тимчасово окупованого українського півострова та проблему безпеки в Чорному морі.
Цьогоріч захід пройде в гібридному форматі з метою залучити якомога більше учасників. OBOZREVATEL слідкує за новинами з полів саміту.
Які питання розглянуть на саміті
Отож, на порядку денному нинішньої Кримської платформи такі питання:
– територіальна цілісність України,
– майбутнє Криму після його деокупації та гуманітарна політика;
– безпека в Азово-Чорноморському регіоні як головна складова для роботи зернових коридорів.
Причому саміт проходитиме з урахуванням двох сигналів, які напередодні озвучила заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова.
"Жодної торгівлі навколо Криму не може бути, оскільки він є інтегральною частиною України, і друге, що Україна сама вирішуватиме шлях деокупації півострова", – наголосила вона.
Варто зауважити, що питання реінтеграції Криму після війни на саміті буде порушено вперше, оскільки на попередніх аналогічних заходах акцентувалося на підтвердженні факту, що Крим є частиною України, а також консолідації навколо цього питання максимальної міжнародної підтримки.
Учасники заходу
Передбачається, що участь у цьогорічній Кримській платформі візьмуть 64 країни: частина учасників будуть присутні особисто, інші долучаться у форматі онлайн.
Зауважимо, що у першому саміті бралоучасть 47 країн, а в другому – 60.
Напередодні для участі в саміті до України вже прибули президентка Болгарії Каталін Новак та прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан. Анонсуючи третю зустріч щодо питань Криму, президент Володимир Зеленський запросив на неї також прем'єра Нідерландів Марка Рютте.
Як повідомляв OBOZREVATEL, керівник ГУР України Кирило Буданов анонсував "сюрпризи" для росіян у тимчасово окупованому Криму. Також він висловив переконання, що такі заходи як Кримська платформа важливі, оскільки дають українцям в окупації впевненість у тому, що їхні надії не марні.