Лише дев'ять відсотків "за": українців опитали, чи варто заборонити Телеграм

Телеграм варто заборони — так вважають 9% громадян в Україні. Натомість 26% вважають, що контроль за цим додатком взагалі не потрібен, пише TSN.ua.

Телеграм варто заборони — так вважають 9% громадян в Україні. Натомість 26% вважають, що контроль за цим додатком взагалі не потрібен, пише TSN.ua.

Про це йдеться у соцопитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж з 01 по 06 вересня 2024 року.

Більшість українців (54%) вважають, що замість повної заборони слід ввести певні обмеження та контроль, такі як блокування окремих каналів.

Респондентам, які не підтримують повну заборону, ставили додаткове питання: чи зміниться їхня думка, якщо власники Telegram відмовляться блокувати певні канали. Виявилося, що 60% українців підтримали б повну заборону, якщо Telegram відмовиться блокувати канали, що поширюють російську пропаганду і дезінформацію. Ще більше підтримки (71%) заборона отримала б у разі відмови блокувати канали, що використовуються для зв’язку з російськими окупантами. В разі відмови блокувати канали з наркотиками, 70% українців також підтримають заборону.

Заступник директора КМІС Антон Грушецький зазначив, що результати опитування свідчать про відсутність однозначної підтримки чи опору забороні Telegram. Він підкреслив, що українці мають збалансовану позицію: вважають за потрібне блокувати небезпечні канали, але не схильні до радикальних заборон. Якщо власники Telegram відмовляться блокувати небезпечні канали, громадськість може підтримати заборону. Для влади важливо надати обґрунтовані докази потреби у забороні для забезпечення безпеки.

Опитування КМІС проводився серед 1015 респондентів, виключаючи жителів тимчасово непідконтрольних територій.

Нагадаємо, очільник ГУР Міноборони України Кирило Буданов розповідав, що не підтримує закриття Telegram в Україні. Він вважає важливим деанонімізувати власників небезпечних каналів, хоча зазначив, що закриття месенджера є технічно складним, але можливим.

Як повідомляв MYNIZHYNофіційні особи Ірану таки визнали передачу країні-терористу Росії балістичних ракет та дронів-камікадзе. У Тегерані видали, що постачають Москві зброю по бартеру, одержуючи натомість сою та кукурудзу.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: