Європейський союз на рівні послів узгодив 15-й пакет санкцій проти країни-агресора Росії.
Європейський союз на рівні послів узгодив 15-й пакет санкцій проти країни-агресора Росії.
Про це 12 грудня інформує в соцмережі Х угорське головування в Раді ЄС.
"Посли щойно узгодили 15-й пакет санкцій у відповідь на агресію Росії проти України. Пакет додає більше осіб та організацій у вже наявний список санкцій і спрямований на організації в Росії й у третіх країнах, окрім РФ, які опосередковано сприяють військовому й технологічному вдосконаленню Росії завдяки обходу експортних обмежень", – ідеться в повідомленні.
У новому пакеті санкцій, як вказано в релізі, буде обмежено діяльність додаткової кількості суден, котрі належать третім країнам і сприяють діям Росії проти України або підтримують їх.
"Європейська правда" пише, що до санкційного списку Євросоюзу пропонували додати 29 юридичних осіб і 54 фізичні, а на обговорення главами МЗС країн ЄС 15-й пакет можуть винести вже 16 грудня.
25 листопада Великобританія ввела санкції проти "тіньового танкерного флоту" РФ, під обмеження потрапило кілька десятків суден.
Того самого дня президент України Володимир Зеленський закликав ЄС теж ввести санкції щодо суден, які допомагають Росії отримувати доходи від нафти для продовження війни проти України.
"Тіньовим флотом" називають судна, які країна-агресор Росія використовує для експорту нафти в обхід західних санкцій. За підрахунками The Financial Times, із грудня 2022 року, коли країни "Великої сімки", Австралія та ЄС ввели цінову стелю на російську нафту, РФ вдалося зібрати приблизно 400 суден для транспортування палива.
Контекст
- Санкції проти Росії вводять у відповідь на її агресію проти України ще із 2014 року. Після широкомасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.
- За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели понад 19,5 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 22,2 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та КНДР.
Як повідомляв MYNIZHYN, Україна не має компенсувати брак обладнання та підготовки молодістю солдатів, тому треба зосередитися на забезпеченні наявних