Європейська бізнес асоціація закликала владу України не допустити ухвалення змін до Податкового кодексу, які можуть критично вдарити по видобувній галузі країни.
Європейська бізнес асоціація закликала владу України не допустити ухвалення змін до Податкового кодексу, які можуть критично вдарити по видобувній галузі країни.
Про це йдеться у зверненні Європейської бізнес асоціації.
Пропоновані зміни передбачають можливість позасудового припинення спеціальних дозволів на користування надрами у разі наявності заборгованості понад 3000 грн, а також підвищення у два рази земельного податку для підприємств гірничодобувної галузі. У Асоціації переконані: такі новації створюють підґрунтя для зловживань і суперечать міжнародним зобов’язанням України, зокрема угоді про співпрацю з США у сфері надрокористування.
Бізнес попереджає, що реалізація податкових змін призведе до зростання собівартості української продукції, падіння обсягів видобутку, скорочення експорту та втрати інвестиційної привабливості країни. З огляду на те, що видобувна галузь формує до 60% експортного потенціалу України, європейські партнери наголошують: у воєнний час держава має підтримувати стратегічні сектори, а не посилювати фіскальний тиск.