В Україні у 2025 році майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон

За 8 місяців 2025 року майже 8 тисяч українських компаній здійснили релокацію. Найбільше бізнесів виїхало зі столиці, водночас Київ лишається головним пунктом призначення.

Майже 8 тисяч компаній релокувались по Україні за 8 місяців 2025 року. Це майже стільки ж, як і торік, і навіть на 10% менше, ніж у 2021-му. Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Єдиного державного реєстру.

Загалом 7 988 компаній здійснили релокацію в Україні за цей період, причому деякі переїжджали кілька разів. Найчастіше мігрують компанії у сфері торгівлі — фактично кожен третій бізнес. Також часто змінюють регіон підприємства у галузях будівництва (6%), сільського господарства (5%) та нерухомості (5%).

Основні маршрути переміщення бізнесу пов’язані з Києвом та областями. Найпопулярнішими стали переїзди зі столиці до Київської області (494 компанії), до Дніпропетровщини (379), а також у зворотному напрямку — з Київської області до столиці (378). На Харківщину з Києва переїхали 358 компаній, а з Дніпропетровщини до столиці — 336.

Харківська область стала лідером із позитивного балансу: +374 компанії. Додатній результат також показали Запорізька (+276), Львівська (+161), Закарпатська (+83) та Київська (+77) області. Водночас у столиці ситуація протилежна: звідти виїхало на 657 компаній більше, ніж приїхало. Від’ємний баланс також зафіксовано у Дніпропетровській (-102), Донецькій (-97), Волинській (-83) та Полтавській (-62) областях.

Найбільше бізнесу виїхало саме з Києва — 2 909 компаній, що становить 36% від загалу. Серед інших регіонів-донорів: Дніпропетровщина (824), Київщина (770), Одещина (507) та Львівщина (451).

Водночас Київ лишається і головним пунктом призначення: 2 252 компанії обрали його новим місцем роботи. Далі йдуть Київська область (847), Харківщина (742), Дніпропетровщина (722) та Львівщина (613).

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: