Адміністрація Трампа пропонує створити «Раду миру» для України

Адміністрація президента США Дональда Трампа обговорює ініціативу зі створення спеціальної «Ради миру» для України, яка має стати ключовим органом моніторингу виконання майбутніх домовленостей щодо припинення війни.

Адміністрація президента США Дональда Трампа обговорює ініціативу зі створення спеціальної «Ради миру» для України, яка має стати ключовим органом моніторингу виконання майбутніх домовленостей щодо припинення війни.

Про це повідомляє Financial Times.

За даними видання, ідея запозичена з моделі врегулювання конфлікту у Секторі Гази. Передбачається, що «Раду миру» очолюватиме президент США, а її основним завданням стане контроль за реалізацією мирного плану та дотриманням режиму припинення вогню.

Згідно з попереднім планом, до складу ради мають увійти представники України, європейських країн, НАТО та росії. Орган розглядатиметься як постійний майданчик для оцінки виконання домовленостей і реагування на можливі порушення.

Financial Times зазначає, що подібні моделі «Рад миру» Вашингтон також розглядає для врегулювання ситуації у Венесуелі.

Тим часом сьогодні у Маямі розпочинається новий раунд переговорів між Україною та США. Українську делегацію представляють Рустем Умєров, Кирило Буданов та Давид Арахамія.

Сторони працюють над фіналізацією угод щодо гарантій безпеки та економічного розвитку України. За словами посолки України у США Ольги Стефанішиної, загальний обсяг інвестицій і допомоги в межах цих домовленостей може сягнути 800 мільярдів доларів.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: