Держкіно не пустило на екрани 12 фільмів та серіалів

Державне агентство України з питань кіно не пустило в прокат 12 фільмів та серіалів. У прес-релізі, оприлюдненому в понеділок, зазначається, що вони не відповідали вимогам закону України "Про кінематографію"

Державне агентство України з питань кіно не пустило в прокат 12 фільмів та серіалів. У прес-релізі, оприлюдненому в понеділок, зазначається, що вони не відповідали вимогам закону України "Про кінематографію"


Державне агентство України з питань кіно не пустило в прокат 12 фільмів та серіалів.

У прес-релізі, оприлюдненому в понеділок, зазначається, що вони не відповідали вимогам ст.15 -1 закону України "Про кінематографію".

Агентство уточнює, що це продукти як російського, так й українського виробництва.

Було відмовлено в державній реєстрації та видачі держпосвідчення на право поширення й демонстрації для х/ф "На краю безодні" реж. Савельєв В., 2016 р. (укр. виробництва) і х/ф "Одного разу в Ростові", реж. Худьяков До., 2012г. (рос. виробництва); т/с "Особиста справа" реж. Мельниченко В., 2005 р. (рос. виробництва); т/с "Втеча 2", реж. Нікіфоров В. (рос. виробництва), 2012 р. і т/с "Руді", реж. Владовський В., 2013 р. (рос. виробництва).
 
Також Держкіно анулювало державні посвідчення й скасувало державну реєстрацію на х/ф "Пряники з картоплі", реж. Гиргель С., 2011 р., х/ф "Марна жертва", реж. Янощук В., 2012 р., "Любов Каті 1", реж. Гольдман Д., 2012 р., "Любов Каті 2", реж. Гольдман Д., 2012; х/ф "Любов без зайвих слів", реж. Шабанов Ф., 2013 і на т/с "Несподівана радість", реж. Касаткін А., 2012.
Держкіно заборонило оці та ще 9 фільмів

Відповідно до ст. 15-1 закону "Про кінематографію" в Україні забороняється поширення й демонстрація фільмів, зроблених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ співробітників РФ, співробітників радянських органів держбезпеки, які реабілітують або визнають правомірною окупацію території України, а також забороняється трансляція фільмів, зроблених фіз- і юрособами держави-агресора.

Крім того, забороняється трансляція фільмів, зроблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора і їх окремих дій, зроблені або вперше продемонстровані після 1 січня 2014 року.
 
Поширення й демонстрація фільмів спричиняє накладення адміністративно-господарського штрафу в розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого поширення або демонстрації, здійснений уперше, і в розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого поширення або демонстрації.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: