Трагедія МН17: нові подробиці три роки потому

Дослідницька група Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо деталей трагедії Боїнга МН17. У ньому йдеться про те, що відомо на цей час, а саме: звідки взявся «Бук», як він перетнув кордон, хто керував операцією

Дослідницька група Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо деталей трагедії Боїнга МН17. У ньому йдеться про те, що відомо на цей час, а саме: звідки взявся «Бук», як він перетнув кордон, хто керував операцією


Дослідницька група Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо деталей трагедії Боїнга МН17.

У ньому йдеться про те, що відомо на цей час, а саме: звідки взявся «Бук», як він перетнув кордон, хто керував операцією.

Читайте доповідь, яка підсумовує дослідження.

Що відомо по пунктах

1. У період з 23 по 25 червня 2014 р. 53-а російська протиповітряна ракетна бригада перевозила транспортні засоби в межах Росії до позицій, близьких з кордоном України. Серед них був «Бук 332», який згодом був сфотографований та відзнятий в Україні 17 та 18 липня 2014 року.
 
2. 17 липня 2014 року «Бук 332» знаходився в Україні та був доставлений у Донецьк вранці. Звідти, завантажений на червону низькоплатформенну вантажівку, його доставили на схід через підконтрольну бойовикам територію. І врешті-решт він прибув до міста Сніжне пообіді.
 
3. Після прибуття до Сніжного, «Бук» розвантажили та відвезли за місто на південь.

4. «Бук» прибув на поле на південь від Сніжного та запустив ракету, це призвело до знищення літака МН17.

5. Потім «Бук» був зафіксований: як він рухався на схід через підконтрольне бойовикам місто Луганськ вранці 18 липня 2014 року вже без однієї ракети. Перехоплені повідомлення свідчать про те, що ракетний пусковий засіб був відвезений у Росію незабаром після того, як було відзняте відео.
 
6. 21 липня 2014 року Міністерство оборони Росії презентувало серію сфабрикованої та оманливої інформації про траекторію польоту літака рейсу МН17, дані радару, локацію з відзнятого 18 липня у Луганську відео, включаючи неправильні дати та сильно відредаговані знімки супутника.
 
7. Алмаз-Антей надав таку дату, яка не співпадала з даними свідків на місці, чи з будь-якою відкритою інформацією
 
8. Немає жодних достовірних доказів того, що український «Бук» був близький до місця падіння МН17 17 липня.
 
9. Єдиним кандидатом на ракетну установку, що збила МН17, є російський «Бук» 53-ї бригади.

Малайзія сподівається, що підозрюваних у катастрофі МН17 назвуть до 2018 року. 

hromadske.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: