Вчені винайшли пристрій, який може визначити рак за 10 секунд

Вчені з Техаського університету кажуть, що винайшли портативний пристрій, який може ідентифікувати ракову тканину за 10 секунд. Таким чином операції з видалення пухлин можуть стати швидшими, безпечнішими та точнішими

Вчені з Техаського університету кажуть, що винайшли портативний пристрій, який може ідентифікувати ракову тканину за 10 секунд. Таким чином операції з видалення пухлин можуть стати швидшими, безпечнішими та точнішими


Вчені з Техаського університету кажуть, що винайшли портативний пристрій, який може ідентифікувати ракову тканину за 10 секунд

Таким чином операції з видалення пухлин можуть стати швидшими, безпечнішими та точнішими, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.
 
Дослідження, опубліковані в Science Translational Medicine, свідчать, що технологія точна в 96% випадків. Пристрій під назвою "MasSpec Pen" використовує унікальний метаболізм ракових клітин. Їхній сильний ріст і розповсюдження означає, що хімічний склад раку дуже відрізняється від здорових тканин.
 
Як це працює

Ручка торкається зразка тканини й випускає краплю води. Хімічні речовини всередині клітин переміщуються в краплі, після чого їх відсмоктують для аналізу. Ручка підключена до спектрометра - це частина комплекту, який може вимірювати тисячі хімічних речовин кожної секунди. Далі виробляється хімічний відбиток, який показує, це рак чи здорові тканини.
 
Завданням для лікарів залишається знайти межу між раком і нормальними тканинами. У деяких пухлинах це очевидно, але в інших межах між здоровою та хворою тканиною може бути розмитою. Ручка має допомогти у тому, щоб жоден рак не залишився непоміченим.
 
Коли видаляють замало тканин, ті ракові клітини, що залишились, можуть вирости у нову пухлину. Коли вирізають забагато, це може пошкодити органи, де є рак, наприклад мозок.
 
Лівія Еберлін, доцент хімії Техаського університету в Остіні, розповіла ВВС: "Ця технологія є цікавою тим, як чітко вона визначає клінічну необхідність. Інструмент є елегантним і простим. Він може потрапити до рук хірургів вже незабаром".
 
Дослідження тривають

Технологію випробували на 253 зразках в рамках дослідження. Тестування планують продовжити, щоб вдосконалити пристрій перед його випробуванням під час операцій наступного року. Сама ручка дешева, але спектрометр є дорогим і громіздким. Вчені працюють над тим, щоб розробити дещо меншим і дешевшим.
 
Ця ручка - це остання спроба підвищити точність операцій. Вчені з Імперського коледжу з Лондона розробили ніж, який "реагує на запах" тканин, які він ріже й визначає, видалили рак чи ні.
 
Команда вчених з Гарварду розробила лазер, який аналізує, скільки видаляти пухлини з мозку.
 
"Такі цікаві дослідження, як ці, можуть збільшити швидкість, з якою лікарі визначають, це ракові тканини, чи ні. Швидке отримання такої інформації під час операції може допомогти лікарям обрати найкращі варіанти лікування", - зазначає доктор Ен МакКарті з групи дослідників раку Великої Британі.
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: