Нацбанк 30 січня випустив монету, присвячену "Захисникам Донецького аеропорту"

Національний банк 30 січня вводить в обіг пам'ятну монету "Захисникам Донецького аеропорту". Про це йдеться у повідомленні на сторінці Музею грошей Національного банку України

Національний банк 30 січня вводить в обіг пам'ятну монету "Захисникам Донецького аеропорту". Про це йдеться у повідомленні на сторінці Музею грошей Національного банку УкраїниНаціональний банк 30 січня вводить в обіг пам'ятну монету "Захисникам Донецького аеропорту". Про це йдеться у повідомленні на сторінці Музею грошей Національного банку України.

Монету виготовлено зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем.

"Історичну спадкоємність героїзму українських воїнів підкреслено стилізованою композицією на аверсі монети. Дві чоловічі руки зі зброєю різних епох символізують захисників України різних часів. На дзеркальному тлі витиснено уривок із пісні: "За честь! За славу! За народ", - йдеться у повідомленніі. Номінал монети – 10 гривень – викарбувано на стилізованому фрагменті щита.На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор. "Монета "Захисникам Донецького аеропорту" – перша з нового спеціального випуску пам'ятних монет із недорогоцінних металів за тематикою загальнодержавного значення.

Протягом 2018 року також будуть введені в обіг пам'ятні монети "День українського добровольця" та "100-річчя створення Українського військово-морського флоту" із серії "Збройні Сили України", - зазначається у повідомленні У Нацбанку зазначають, що пам'ятні монети цього випуску виходитимуть тиражем 1 млн штук та виконуватимуть функцію законного платіжного засобу.

Їх реалізація буде здійснюватися за номіналом без установлення оптових і роздрібних цін.

expres.ua
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: