Для виготовлення швейної фурнітури використовують різні за хімічним складом та властивостями матеріали
Кожен з нас мріє красиво і стильно одягатися, носити брендові речі і виглядати на всі «сто». Абсолютно будь-який одяг (натільна білизна, вечірня сукня чи верхнє вбрання і т.п.) перш за все повинні бути зручними і якісними. Якість виробу забезпечують не тільки тканина і правильно зроблений крій, але також фурнітура, яка використовується при виготовленні одягу.
До швейної фурнітури належать найрізноманітніші вироби і пристосування, за допомогою яких пошиті речі стають зручними для повсякденного використання та функціональними. Вперше фурнітуру використали одразу після винаходу голки і нитки, адже саме з допомогою цих виробів красуні давнини оздоблювали свої речі різноманітними прикрасами.
Найбільш поширені види швейної фурнітури
На сайті компанії «Konstar» https://konstar.com.ua/collection/furnitura можна підібрати найрізноманітнішу фурнітуру, яку в залежності від призначення можна розділити на три види:
- за допомогою декоративної фурнітури оздоблюють одяг та створюють його дизайн. Саме декоративні фурнітура та її аксесуари: різноманітні стрічки, ґудзики чи шнурівки доповнюють одяг вкрай необхідними деталями, за допомогою яких він стає не тільки красивим, але й функціональним;
- власне функціональна фурнітура включає в себе речі, які допомагають зручно носити одяг та інші вироби. Це можуть бути різноманітні блискавки, манжети, плечики, резинки, нитки і т.д.
- суто швейну фурнітуру поділяють на два види: основну і комплектуючу. Без основної швейної фурнітури – ножиців, лекал, голок і ниток і т.п. неможливий крій та пошиття будь-якої речі.
З яких матеріалів виготовляють швейну фурнітуру та її застосування
Для виготовлення швейної фурнітури використовують різні за хімічним складом та властивостями матеріали. Наприклад, за допомогою пластику виробляють блискавки та ґудзики, які мають найрізноманітніші форми та кольори. Такі вироби зручні та надійні. Дещо менш поширеними є вироби з дерева, але саме дерев’яні ґудзики надають одягу стильного та модернового вигляду. Крім того, дерев’яні вироби можна використовувати протягом тривалого часу.
Не менш затребуваною є металева фурнітура. Металічні швейні аксесуари більш надійні у використанні, стійкі до окислення та корозії і підходять практично до всіх типів нарядів. Єдиний недолік – металічні вироби сумісні тільки з деякими, переважно міцними за структурою тканинами.
Текстильна швейна фурнітура поєднує в собі функціональні властивості і практичність, що дозволяє її використання для всіх без винятку типів одягу. Для виготовлення такої фурнітури використовують синтетичні тканини, бавовну, шовк та льон. За допомогою текстильної фурнітури створюються дизайнерські речі та товари для повсякденного вжитку.