Гомеопатичні препарати — лікарські засоби з одного чи декількох компонентів, які призначають з метою лікування або профілактики захворювань за принципом подібності. Наприклад, якщо якийсь елемент у великих дозах викликає в живому організмі патологічні зміни, то, згідно з віруваннями гомеопатів, приготовлений з даного елемента препарат може вилікувати ці патологічні зміни.
Гомеопатія з'явилася ще наприкінці 18 століття. За весь цей час так і не змогла довести свою ефективність науковим методом. Незважаючи на це, метод «подібне подібним» залишається другою за величиною лікувальною системою, що використовується у світі.
На сьогодні існують сотні різних гомеопатичних препаратів, які продаються в аптеках у вільному доступі. Однак приймати їх самостійно не рекомендується. Лише лікар може підібрати правильний препарат, актуальний у тому чи іншому випадку. Такі ліки виготовляють із рослин, мінералів, продуктів тваринного походження, їх сильно розбавляють, тому ніякої шкоди завдати вони не можуть. Гомеопатичні препарати випускають у формах:
- крапель;
- порошків;
- таблеток;
- олій;
- мазей та спиртових розчинів.
Гомеопатія базується на принципі, який полягає не в лікуванні конкретного захворювання, а в покращені захисних функцій імунної системи хворого.
Щоб прискорити дію гомеопатичних препаратів, рекомендується вести здоровий спосіб життя. Варто звернути увагу на харчування та режим дня. Під час приймання гомеопатичних препаратів рекомендується не вживати алкоголь та міцну каву, не палити.
Приймати гомеопатичні ліки можна з народження до самої старості. Крім того, вони не нашкодять вагітним жінкам та алергікам. Попри те, що такі ліки безпечні, назначати їх собі без рекомендації лікаря не варто.
Коли варто приймати гомеопатичні препарати?
Гомеопатичні препарати назначають в таких випадках:
- коли пацієнт має алергічні реакції на звичайні ліки;
- щоб збільшити ефективність основного лікарського засобу;
- як засіб для полегшення певного стану.
Часто гомеопатичні препарати назначають при важкому клімаксі й передменструальному синдромі, токсикозі у вагітних, під час захворювання грипом тощо.
Гомеопатичні лікарські засоби як додатковий компонент назначають при лікуванні безпліддя, судом, мігрені, бронхіальної астми та депресії. Вони також можуть бути частиною лікувального комплексу при гострих хірургічних патологіях, онкологічних захворюваннях, важких легеневих та серцево-судинних хворобах.
Важливим принципом гомеопатичної медицини є те, що лікування має бути індивідуальним для кожного пацієнта. Тобто дві людини з однаковою хворобою можуть отримати різне лікування.