Завантаження ...
banner
banner

Світло в приватному будинку: як забезпечити в умовах війни

Питання енергозабезпечення оселі цьогоріч постало перед українцями особливо гостро. В умовах постійного відключення світла хочеться мати хоча б мінімальну стабільність в цьому питанні та комфортний побут. Як підвищити енергетичну автономність та пережити прийдешню зиму? Нумо розбиратися разом.

Рішення для базових потреб в умовах відсутності електрики

Перше, що важливо при вимкненні світла — залишатися на зв’язку, тому обов’язково запасіться павербанком для підзарядки гаджетів. Рекомендуємо розглянути сонячні моделі, щоб мати змогу підживити смартфон навіть при тривалому блекауті. Якщо ви оберете більш потужні варіанти, то можна розраховувати і на підзарядку ноутбука, іншої дрібної техніки для задоволення мінімальних побутових потреб.

Великою популярністю зараз користуються портативні газові плити з балонами. Якщо вся кухонна техніка на електриці, то це оптимальний варіант для приготування чи підігрівання їжі. Але будьте дуже обережними в експлуатації. Ретельно дотримуйтеся інструкції, аби уникнути пожежної небезпеки.

Варто подумати і про ефективне джерело освітлення для зручності виконання звичайних домашніх справ. Свічки — це красиво і романтично, але не дуже практично. Радимо мати на запас кілька ліхтариків на батарейках або з функцією підзарядки від мережі. Сучасні моделі досить потужні та можуть непогано освітити всю кімнату, чудово, якщо є гачок для підвішування. Багато кому імпонують налобні ліхтарики. Нехай виглядають вони кумедно, але якщо доводиться виконувати якісь дрібні завдання руками вдома чи на роботі, то річ дуже корисна.

Генератор — засіб для вашої автономності без світла

Описані вище рішення здатні трішки полегшити життя, але не повністю забезпечити енергетичну незалежність будинку. Якщо для вас це важливо, немає змоги готувати без світла чи працювати, хочеться більше комфорту, бензинові генератори для дому вирішать проблему. Сучасні моделі розраховані на різні потреби та навантаження. Обирайте під себе та самостійно керуйте своїм світлом у домі:

  • До 3 кВт. Це пристрої з мінімальною потужністю, які використовуються для резервного живлення. Від них можна живити найважливішу техніку — холодильник, насос, лампочку чи електроплиту.
  • До 5 кВт. Це обладнання трішки потужніше і буд при стабільних відключеннях електроенергії. Всю техніку в домі підключити не вдасться, але комбінувати кілька важливих приладів можна. 
  • До 7 кВт. Генератор такої потужності здатен повністю забезпечити електрикою приватний будинок для одночасного підключення основної техніки та комфорту всіх його жителів. 
  • Від 10 кВт. Моделі використовуються в промисловості та різних нішах бізнесу. Для дому також можна розглядати, якщо у вас велика родина і всім одночасно потрібно користуватися електроприладами.

Нехай ваш дім завжди буде теплим та світлим, а решту ми переможемо! 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: