Завантаження ...
banner
banner

Що таке коагулограма та коли вона потрібна

Коагулограма чи гемостазіограма — лабораторне дослідження крові, яке призначають для комплексного вивчення гемостазу та його основних функцій: збереження рідкого стану крові, зупинки кровотеч та розчинення тромбів.

Аналіз дозволяє одночасно визначити декілька важливих показників, куди належить і тромбіновий час. Пройти дослідження з високою достовірністю результату можна у лабораторії «Ескулаб», де є можливість зробити розширену коагулограму або лише аналіз на певний показник.

Коли необхідне дослідження

Гемостазіограма — основний метод діагностики порушень системи згортання крові. Отримані результати допомагають лікарю призначити правильне лікування, щоб запобігти кровотечі або тромбоутворенню.

Загалом аналіз призначається за наявності:

  • серцево-судинних захворювань (інфаркт, інсульт);
  • анемії;
  • повторних викиднів або рясних менструацій у жінок;
  • дисфункції печінки;
  • варикозного розширення вен.

Постійного контролю показників потребують люди, схильні до згущення крові та утворення тромбів. Також проходити регулярне дослідження рекомендують пацієнтам, які приймають глюкокортикостероїди або оральні контрацептиви впродовж тривалого часу.

Що означають показники коагулограми

До основних даних, які можна отримати з аналізу, належать:

  1. Активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ) — проміжок часу, впродовж якого формується згусток крові. Якщо показник більший або менший за норму, яка становить 23–27 секунд, діагностують порушення згортання крові.
  2. Фібриноген — білок, який виробляється в печінці та необхідний для утворення ниток фібрину. Останні — учасники процесу кровозгортання та формування тромбів. Норма у дорослої людини — 2–4 г/л, але у вагітних жінок підвищується до 6,5 г/л;
  3. Тромбіновий час (ТВ) — тривалість перетворення фібриногену на нитки фібрину. У нормі повинен залишатися в межах 11–18 секунд.

Також дослідження показує час рекальцифікації плазми (ЧРП), протромбіновий індекс (ПТІ), специфічний білок антитромбін III та фрагмент білка після розчинення тромбу D-димер.

На показники впливають вік пацієнта, наявність хронічних захворювань та приймання певних медикаментів. Ці моменти враховують під час оцінки результатів і призначенні терапії. Важливо, що у вагітних жінок норма може перевищувати встановлені значення, допустимі для здорової людини. Це пов'язано з гормональною перебудовою організму та посиленою циркуляцією крові в період виношування дитини.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: