Завантаження ...
banner

Жінка може зачати дитину під час вагітності - це явище називається суперфетація

08102021_max.jpg

Хоч і відбувається це вкрай рідко, жінка, що виношує дитину, може завагітніти знову. Це здається неможливим, однак, на подив, таким не є.

Даний феномен відомий як суперфетація, а за всю історію людства було зареєстровано всього 10 подібних випадків.

«Для немовлят суперфетація не більше небезпечна, ніж звичайна вагітність» , — заявляє доктор Сувір Венкатараман з клініки «Харлі-стріт».

Цей рідкісний стан зустрічається і серед тварин (гризунів, кроликів, пантер, приматів, риб, кенгуру).

Суперфетація поширена в Австралії. Найбільш відомий випадок Кейт Хілл, яка завагітніла двічі протягом 10 днів. Це відбувається, коли з заплідненої яйцеклітини розвивається ембріон, при цьому один плід вже присутній в матці.

У нормі при настанні вагітності яєчники припиняють продукцію яйцеклітин, проте в разі суперфетації організм генерує ще одну яйцеклітину в цей період.

Доктор Венкатараман зазначає: «Спочатку народжується одна дитина, а всього через декілька днів на світ з’являється і друга».

Обидва зачатих плода матимуть різний гестаційний вік і різну дату народження. У разі Кейт Хілл маса і зростання немовлят також відрізнялися.

Даний феномен вивчався ще Аристотелем, який спостерігав жінок, які готуються народжувати другу дитину всього через лічені дні після перших пологів. Аристотель також відзначав відмінності в розмірах новонароджених (молодші були меншими).

Деякі люди називають цих крихіток «маленькими чудесами».

Джерело