Завантаження ...
banner

Які дні найкращі для хрещення малюка

i095794.jpg

Для батьків та невомляти обряд хрещення особливий, адже це святе таїнство, яке дається один раз у житті. Дата та день є особливими, як і саме хрещення.

У церкві немає заборонених днів для хрещення дитини. Обряд можна проводити у великі церковні свята і у пост. Проте, традиційно прийнято обирати вівторок, четвер, суботу та неділю. Ці дні вважаються найбільш сприятливими, оскільки середа та п’ятниця у православ’ї вважаються пісними днями. А це означає, що не можна організовувати застілля на честь хрещення малюка.

Якщо у вас з’явилося бажання охрестити малюка на Великдень, Хрещення або інші великі православні свята, краще відмовитися від цієї ідеї. У ці дні у церкві дуже багато народу, тому батюшка може виявитися дуже зайнятим і просто не здатним провести обряд хрещення. Саме тому дітлахів часто хрестять у суботу чи неділю.

Не рекомендується вибирати день для хрещення за місячним календарем, натальною картою або астрологічними прогнозами. Церква проти таких варіантів.

Найкращим способом визначення вдалої дати вважається використання Місяцеслова чи Святців – православний календар із датами пам’яті святих. Наприклад, якщо дитину назвали Андрій, то найкращими днями для хрещення стануть його іменини – 30 листопада чи 13 грудня.

Якщо ім’я не співпадає з церковним календарем, можна вибрати день для хрещення за співзвучним ім’ям. Наприклад, Івана хрестити в день Іоанна, Аліну – у день святої Ангелини, Єгора – у день Георгія і т.д. Все це, звичайно, на ваш розсуд. Як уже говорилося раніше, особливих вимог для хрещення дитини у церкви немає. Навіть якщо ви не знайдете ім’я святого в календарі або дату іменин, дитину охрестять.

Єдине — не бажано хрестити дитину у перші 40 днів після її народження. Хоча це не сувора заборона, просто традиція. Пов’язана вона із мамою малюка. Вважається, що жінка протягом цього часу залишається нечистою та нібито не може увійти до церкви. При цьому є безліч випадків, коли обряд хрещення проводять із новонародженими малюками (протягом 28 днів життя), якщо ті з’явилися на світ недоношеними або мають проблеми зі здоров’ям.

Готуватись до обряду хрещення батьками малюка практично не потрібно. Всі турботи випадають на плечі хрещених, яких ви повинні вибрати заздалегідь. Прослідкуйте, щоб вони придбали все необхідне для дитини: хрестильну сорочку, рушник, в який огорнуть малюка після купелі та хрестик на ланцюжку або мотузці.

https://zatyshok.net.ua