Завантаження ...
banner

ONUKA організувала екскурсію по своєму чернігівському будиночку

318344517_5705340822880034_483314051613502705_n-719x470.jpg

Фотоклуб «Прекрасне поруч» разом із друзями продовжив пізнавальні екскурсії Черніговом. Цього разу учасники клубу завітали на вулицю Фабричну до дерев’яного будиночку зі старовинним різьбленням, де колись жив і працював видатний чернігівський майстер народних музичних інструментів Олександр Шльончик.

Про це повідомляє Олена Куннова на своїй сторінці у Facebook.

 

«Нас гостинно зустріла Ната Жижченко, онука Олександра Микитовича, лідерка відомого українського електро-фольк музичного гурту «ONUKA», назва якого – данина поваги до дідуся.

 

Ната народилася та зростала в Києві, проте своїм душевним і сакральним містом вважає саме Чернігів.

Співачка розповіла нам про будинок свого роду, що був зведений у 1904 році, пережив дві світові війни та вистояв при обстрілах цього року. Ната вдячна спільноті «Дерев’яне мереживо Чернігова», що реставрувала різьблення на фасадній частині та допомогла зберегти оригінальний вигляд будинку.

Ми побачили майстерню Олександра Шльончика, з якої Ната планує зробити кімнату-музей. Олександр Микитович відроджував і вдосконалював фольклорні духові інструменти поліського та інших регіонів, також займався реставрацією.

Він, не використовуючи нових деталей, вивчивши історичну літературу, реставрував торбан (різновид бандури), що належав Тарасу Шевченку. Виготовлені його руками бандури, цимбали, гітари, домри, балалайки та інші інструменти продовжують звучати по всьому світу.

Темою нашої зустрічі була насамперед діяльність Олександра Шльончика, але ми не могли не поцікавитися творчістю гурту «ONUKA», і Ната відповіла на всі наші питання», — йдеться в повідомленні.

Фото Віктор Кошмал

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn