Завантаження ...
banner

Чим сильна людина відрізняється від слабкої: відповідь Фрейда

young-man-standing-wheat-field-21303782.jpg

Коли ми говоримо про сильних людей, то часто уявляємо жорстку людину, яка йде напролом до своєї мети, не сумнівається і не жалкує ні про що. Але це зовсім не так. Сильна людина може бути вразливою в душі, може трепетно ​​і ніжно ставитися до деяких речей, бути відкритою і доброю.

Є один важливий момент, який відрізняє сильних людей від слабких.

Зигмунд Фрейд дуже чітко пояснив це:

«Люди знаходять дійсність незадовільною і тому живуть у світі фантазій, уявляючи собі виконання своїх бажань. Сильна особистість втілює ці бажання в реальність. Слабка так і живе в цьому своєму світі і її фантазії втілюються в симптоми різних хвороб».

Так, безумовно, у слабких людей так само є мрії та цілі, але вони дуже рідко їх досягають. І не тому, що у них немає можливості, вони у всіх рівні, а просто тому, що нічого не хочуть міняти в своєму житті, їм так зручно.

У всіх бувають в житті злети і падіння, однак слабка особистість, навіть перебуваючи на вершині, буде скаржитися і нити.

Крім цього, слабкій людині дуже складно вийти із зони комфорту, в глибині душі вона хоче змін, але вони її лякають. Так минають роки і десятиліття, і нічого не змінюється.

Слабка людина боїться приймати рішення і брати на себе відповідальність. Придивіться, напевно у кожного в оточенні є хоча б одна людина, яка працює вже багато років на одному місці, і при цьому робота її не влаштовує, платять мало, начальник просто жахливий, колеги теж так собі, проте ця людина не поспішає міняти роботу. Її багато чого не влаштовує (місце проживання, сусіди, колегії т.д.), але вона нічого не робить, щоб хоч якось змінити ситуацію.

«Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність більшість людей лякає», – Зигмунд Фрейд.

Сильну людину не лякають зміни, навпаки, вона намагається зробити своє життя кращим, вона не боїться брати відповідальність не тільки за себе, але і за колег, членів сім’ї, дітей … Люди охоче йдуть за такою людиною, вона упевнений в собі, а вони впевнені в ній.

Сильні люди налаштовані на позитив, вони оптимісти, але в той же час дивляться на життя об’єктивно, не будують ілюзій. Слабку ж людину можна пізнати по її негативному погляду на життя, по невдоволенню, постійним скаргам. Такі люди бувають дуже заздрісними, вони важко реагують на чийсь успіх, їм здається, що доля до них жорстока, але вони не розуміють, що самі нічого не роблять для того, щоб життя їм посміхнулася.

Джерело

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер