Завантаження ...

Як коти дізнаються, що господар скоро прийде додому: цікаві факти

shunshula-600x450.jpg

OBOZREVATEL поцікавився думкою фахівців з поведінки тварин. Виявляється, має місце збіг одразу кількох чинників.

Орієнтація у часі

Внутрішній біологічний годинник кота налаштований дуже точно. Інакше звідки би тварина знала, що рівно о п’ятій ранку час влаштовувати концерт з вимогою дати поїсти? Жарти жартами, але коти можуть підлаштовуватись під звичний графік господарів і запам’ятовувати типовий час їхнього повернення додому. Навіть переживати, якщо людина не з’явилась на порозі вчасно.

Сигналом цього годинника може бути почуття голоду, якщо корм подають коту за певним розкладом. Також пухнастики можуть звикати до певного часу на ігри з людиною, коли вона повертається додому. Поєднання таких сигналів і може сигналізувати про швидке повернення людини.

Нюх

Хоча почуття нюху у котів не таке потужне у собак, все ж воно значно розвиненіше, ніж у людей: 6 млн рецепторів у людини, 80 млн – у кішки, 300 млн – у собаки. Тому відчувати запах хазяїна муркотун може дійсно здаля. Особливо сильно ця особливість спрацьовує, коли людина повертається додому з того боку, куди виходять вікна помешкання. Варто відчинити вікно на провітрювання, і кіт відчує наближення хазяїна приблизно за 20-30 метрів. Після цього він негайно вирушить до дверей, звідки, як знає тварина, з’являється її улюблене двоноге створіння.

Слух

А от слух у котів значно гостріший, ніж собачий, що вже казати про людський. Для порівняння, людина уловлює звуки у діапазоні 16 до 20 000 Гц, а кіт – 45 до 64 000 Гц. Тож, якщо тварина може почути на відстані приблизно двадцяти метрів мишачий писк, то розпізнати знайомі кроки з під’їзду для неї не буде складно.

А найкраще спрацьовує поєднання цих факторів. Знаючи, коли настає час людині повертатись додому, кіт починає прислухатись і принюхуватись. І коли відчуває наближення господаря, прожогом кидається до дверей.

 

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер