Вік батька може впливати на розвиток дітей не лише фізіологічно, але й психологічно. З кожним десятком років ризик шизофренії зростає, але це лише частина складної взаємодії поколінь. Детальніше читайте далі.
Вік батька може впливати на розвиток дітей не лише фізіологічно, але й психологічно. З кожним десятком років ризик шизофренії зростає, але це лише частина складної взаємодії поколінь, розповідає nashamama.com.
Дослідження викликало інтерес у наукового товариства. Психолог Марина Хрустальова розповіла, що не варто стверджувати, ніби діти з шизофренією бувають тільки у літніх батьків – такі випадки зустрічаються й у дітей молодих батьків.
Однак, що можна сказати напевно, так це те, що вік батька впливає на самооцінку дітей. Причому, по-різному. Дівчатка, яких виховує дорослий батько, більш впевнені в собі. На психологічному рівні зрілий і відповідальний чоловік краще впливає на самооцінку доньок. А ось у хлопчиків з більш дорослим батьком навпаки будуть складності – найчастіше сини бачать в таких батьках авторитарних і деспотичних тиранів.
Психолог зазначила, що в цілому батьком краще ставати після 27 років. У молодшому віці людина ще є психологічно незрілою, і діти це бачать – вони відчувають менше опори і підтримки від таких батьків, а до 27 років людина вже, як правило, знає, чого хоче від життя і як цього домогтися.
Що стосується народження дітей в літньому віці, то є небезпека, що ви не зможете бути надійним батьком у фінансовому плані. Крім того, варто пам’ятати, що для виховання дитини потрібно, щоб людина не страждала різними старечими проблемами, такими як недоумкуватість й іншими.
Як повідомляв MYNIZHYN, пропонуємо кілька порад про те, як батьки можуть підтримати свого підлітка у віці від 11 до 19 років і допомогти йому стати щасливою та продуктивною людиною.