Завантаження ...
banner

Завод "Прогрес" тепер робитиме снаряди "Квітник" без російських комплектуючих

Під час третьої міжнародної виставки оборонної промисловості ADEX-2018 ДК, яка відбувається в столиці Азербайджану, "Укроборонпром" представив керований артилерійський снаряд із лазерним напівактивним самонаведенням "Квітник", створений ДП НВК "Прогрес"

Квітник, оборона, Прогрес
 
Під час третьої міжнародної виставки оборонної промисловості ADEX-2018 ДК, яка відбувається в столиці Азербайджану, "Укроборонпром" представив керований артилерійський снаряд із лазерним напівактивним самонаведенням калібру 152/155 мм "Квітник", створений ДП НВК "Прогрес" без російських комплектуючих 

На сьогодні завершені роботи з диверсифікації елементної бази керованого артилерійського снаряду "Квітник" і всі російські комплектуючи замінені на вітчизняні та західні аналоги. У результаті цей боєприпас отримав кращі характеристики, порівняно з попередньою версією.

"Квітник" - це осколково-фугасний боєприпас із лазерною напівактивною головкою самонаведення (типу 9Э421), який призначений для оснащення систем ствольної артилерії калібру 152 та/або 155 мм (під стандарти НАТО). Прийнятий на озброєння Збройних сил України 6 грудня 2012 року.

"Квітник" забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд (ДОТів; ДЗОТів; будівель, пристосованих для оборони тощо); самохідних та буксированих артилерійських гармат; командних, центрів керування, вузлів зв’язку; мостів та водних переправ; бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

Високоточний керований снаряд "Квітник" був створений із суттєво меншою вагою та характеристиками за пробиванням та ураженням противника, що дещо перевищують російські аналоги. Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об’єктів. Він може застосовуватися для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу Мста-С або 2СЗМ "Акація", що суттєво скорочує час виконання бойового завдання. Здатний уражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год) з імовірністю 0,9.

Порівняння вітчизняної розробки з іншими аналогами свідчить, що інженерам вдалося створити потужнішу бойову частину, крім того, снаряд вийшов завдовжки меншим - 1200 мм замість звичних 1300 мм, під стандарт НАТО.

Дальність стрільби "Квітником" становить 20 км. При цьому його вага не перевищує 48 кг.


Квітник, оборона, ПрогресЗа матеріалами Defense Express
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: