Завантаження ...
banner

Споруда з якої почалася перша електрифікація міста: пам'ятка потребує відновлення

Понад сторічний вік і унікальність на всю Лівобережну Україну – це про одну із найстаріших електростанцій, мабуть, не тільки України, а й світу. Цьогоріч Ніжинській міській дизельній електростанціївід початку

електростанція, пам'ятка

Понад сторічний вік і унікальність на всю Лівобережну Україну – це про одну із найстаріших електростанцій, мабуть, не тільки України, а й світу. Цьогоріч Ніжинській міській дизельній електростанції від початку будівництва виповнилось 105. 

"Це ледь не єдина на Лівобережній Україні пам’ятка технологічного типу (мається на увазі електростанція), яку створено в стилі українського модерну. Аналогів їй немає, адже решта будівель, які споруджували в цьому стилі, мали або адміністративне призначення, або були приватні чи храмові. Натомість технічного спрямування – це єдина будівля на Лівобережжі, а можливо,навіть у всій Україні", – коментує Геннадій Дудченко, директор Ніжинського краєзнавчого музею. 

Будували споруду в 1914–1916 роках за сприяння міської Думи і підприємців. Спроектував її відомий український архітектор початку ХХ століття Опанас Сластьон.

За словами Геннадія Дудченка, це був перший поштовх до електрифікації міста. Станція обслуговувала мережу із 300 вуличних ліхтарів, міську Думу, військове відомство, окружний суд. 

Тепер у цій давній будівлі міститься Ніжинська дитячо-юнацька спортивна школа. 

"Наразі міська влада намагається врятувати будівлю, адже її стан невтішний – усе-таки понад сторічний вік. Окрім цього, вона розташована в не дуже сприятливих умовах для зберігання – на березі річки Остер", – завважив Геннадій Дудченко. 

Зі слів директора музею, два роки тому провели переговори щодо рятівних робіт, але їхня подальша доля йому досі не відома. Наразі триває пошук коштів.

Джерело: Чeline  

електростанція, пам'ятка

електростанція, пам'ятка